بازدید کل : ۴۱۵,۳۱۷ نفر
بازدید امروز : ۱۱۴ نفر
بازدید دیروز : ۲۲۷ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
کودتای سال 1953 در ایران [روبرتو ویوالدلی، ایل جورناله (ایتالیا)، 24 ژوئن 2017]
سازمان سیا نقشی محوری در کودتای نظامی ایران در سال 1953 ایفا نموده بود. کودتایی که برکناری محمد مصدق ملی گرا را در پی داشت. همان گونه که فارین پالیسی گزارش می دهد، حدود هزار صفحه سند افشا شده در خصوص این پرونده این هفته توسط همین موسسۀ دولتی آمریکایی افشا گردید.
مشی رویارویی امریکا و ایران در سوریه [وستی کافکازا (روسیه)، 24 ژوئن 2017]
ایران و نیروهای معتمد این کشور کار تشکیل سوریه آینده بدون داعش (سازمان ممنوع اعلام شده در روسیه) را آغاز کرده اند. اما، رویدادهای اخیر نشان می دهند که قوای مورد حمایت ایران که در شرق سوریه می جنگند، ناگزیرا، با دو نیروی دشمن درگیر خواهند شد. نیروی نخست در جنوب و در شعاع مرزی التنفه حضور دارند که در آنجا، نیروهای ویژه امریکا و یاران عربی این کشور کار بیرون راندن داعش را ادامه می دهند. نیروی دوم در شمال حضور دارند که در آنجا، نیروی دموکراتیک سوریه، تحت حمایت امریکا، ضمن حمله علیه داعش در دیرالزور، به حملات خود به رقه ادامه می دهند. ایران اگر بخواهد با آنان مقابله کند، تحت فشارهای شدیدی قرار خواهد گرفت.
حمله موشکی ایران علیه سوریه: آیا تهران واشنگتن را به چالش می کشد؟ [پراودارو (روسیه)، 23 ژوئن 2017]
در سوریه تشدید مرحله ای روابط از راه رسیده است که احتمال دارد، به مناقشه مستقیم میان آمریکا و ایران منجر شود. برای نمونه، واشنگتن و تهران دست به حملات نظامی متقابل در سوریه زده اند. در ابتدا، ائتلاف به سرکردگی آمریکا هواپیمای جنگنده ارتش دولتی سوریه را در منطقه شهر رقه، واقع در شمال این کشور، منهدم کرد. دولت دمشق این رویداد را به عنوان «تجاوز آشکار» ارزیابی کرد و همچنین، آمریکا را به تبانی با تروریست های داعش (سازمان ممنوع اعلام شده در روسیه) متهم کرد.
اگر قرار است که توافق هسته ای معتبر باقی بماند، غرب باید مسیر کنونی خود را تغییر دهد [علی اکبر صالحی، گاردین (انگلستان)، 23 ژوئن 2017]
علی اکبر صالحی: توافق هسته ای دستاوردی است که به سختی به دست آمده است و در معرض فروپاشی است. اما آن را می توان نجات داد و از این دور باطل خارج شد. در این رابطه سه اصل باید مورد توجه قرار گیرند که عبارتند از: معضل امنیتی، واقعیت عینی در برابر حقایق بدیل یا جایگزین و فرهنگ پایبندی به تعهدات.
تظاهر کنندگان در مراسم راهپیمایی سالانه روز قدس در تهران پرچم ها را به آتش کشیده و شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند [بتان مک کرنان، ایندیپندنت (انگلستان)، 23 ژوئن 2017]
مراسم راهپیمایی روز قدس این بار با تیره شدن روابط تهران و واشنگتن از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ همراه شده است. تلویزیون دولتی ایران تصاویری را نشان داد که مردم آدمک دونالد ترامپ و پرچم های آمریکا و اسرائیل را در خلال راهپیمایی روز قدس به آتش کشیده بودند. آن ها شعار مرگ بر اسرائیل سر می دادند و آیت الله علی خامنه ای رهبر معظم ایران از مردم این کشور خواسته است تا نشان دهند که ایران از تهدیدهای آمریکا هراسی ندارد..
حملات موشکی انتقام جویانه ایران به پایگاه دولت اسلامی (‌ IS )‌ در سوریه [شینیا سوگیزاکی، آساهی شیمبون (ژاپن)، 20 ژوئن 2017]
یگان زبده سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران روز هیجدهم ماه جاری اعلام کرد ، به پایگاه سازمان افراطی «‌ دولت اسلامی » (‌IS)‌ در « دیر الزور » واقع در شرق سوریه که در جنگ داخلی بسر می برد ، حملات موشکی کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم و دیگر خبرگزاری های ایران ، حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در انتقام از عملیات تروریستی تهران که بر اثر آن هجده تن کشته شدند ، صورت گرفته است.
تحریم های جدید علیه روسیه و ایران در مجلس نمایندگان به مانع بر خورده است [کارون دمیرجیان، واشنگتن پست (امریکا)، 20 ژوئن 2017]
طرح به تصویب رسیده از سوی اعضای هر دو حزب جمهوری خواه و دمکرات در سنای آمریکا برای برقراری تحریم های تازه علیه روسیه و ایران و دشوار ساختن کار برای دونالد ترامپ جهت کاستن از تحریم های ضد روسیه، با مشکل عمده ای در زمینه تشریفات مربوط به قانونگذاری روبرو شده است و این احتمال وجود دارد که تصویب آن به سرعتی که انتظار می رفت، امکان پذیر نباشد. همین مشکل پدید آمده سبب شده است تا دمکرات ها در مجلس نمایندگان، جمهوری خواهان را به تلاش برای جانبداری از ترامپ متهم کنند.
شرکت «انی» قراردادی را برای انجام پژوهش امکان سنجی در ایران امضا کرد [منور خلج، فایننشال تایمز (انگلستان)، 20 ژوئن 2017]
شرکت نفتی«انی» ایتالیا قرارداد موقتی را با ایران برای انجام پژوهش های امکان سنجی در توسعه میادین گازی و نفتی در کشور امضا کرد که مقامات دولتی این اقدام را تازه ترین نشانه از دلسرد نشدن شرکت های بین المللی از سرمایه گذاری در ایران با وجود تنش های موجود میان این کشور و رقیب منطقه ای آن، یعنی عربستان سعودی، دانستند.
تشدید مبارزه ایران و آمریکا در جنگ سوریه [اریکا سولومون، فایننشال تایمز (انگلستان)، 19 ژوئن 2017 ]
یک فروند جنگنده آمریکایی روز یکشنبه یک جنگنده سوری را بر فراز آسمان رقه، استان تحت سلطه داعش، سرنگون کرد و این در حالی است که تنش های روز افزون بین نیروهای رقیب در این کشور می تواند آمریکا را در جنگی با ابعاد وسیع تر درگیر کند.
سوریه: زورآزمایی خطرناک بین آمریکا، روسیه و ایران [کاترین گوست، اکسپرس (فرانسه)، 19 ژوئن 2017 ]
ایران نیز روز یکشنبه با پرتاب موشک های میان برد به «پایگاه های تروریست ها» در منطقه دیرالزور تنش را افزایش داد. آنها در اقدام تلافی جویانه با دو حمله هفتم ژوئن که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت و 17 کشته در تهران به جای گذاشت، «پایگاه های تروریست ها» را به طور رسمی هدف قرار دادند.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰