بازدید کل : ۳۹۶,۱۲۴ نفر
بازدید امروز : ۸۳ نفر
بازدید دیروز : ۹۰ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
ایران و روسیه به هم نزدیکتر می شوند و آقای روحانی در مسکو با پوتین ملاقات می کند [ارین کاتینگهام، واشنگتن پست (امریکا)، 26 مارس 2017]
آقای حسن روحانی، رییس جمهور، در حرکتی که نشان از روابط نزدیکتر با روسیه دارد، قرار است روز دوشنبه برای دیدار با پوتین به مسکو سفر کند. انتظار می رود که این آخرین سفر مهم روحانی پیش از رقابت در انتخابات ماه مه در ایران باشد.. دو کشور به اتفاق با پیکارجویان سوری مبارزه کرده اند و امریکا را از دیپلماسی منطقه کنار نهاده و با هم در برابر غرب ایستاده اند.
آینده مسیر میانه روها در انتخابات 2017 ریاست جمهوری ایران ( 2 ) [تاناکا ریوجی، ماینیچی (ژاپن)، 24 مارس 2017]
اما در چهار سال اخیر چنین رویکردهای سختگیرانه به شدت کاهش یافته است و فجایع خونین حتی یک بار هم رخ نداده است. تعهدات [آقای] ‌روحانی، رئیس جمهور که در رأس آن بازسازی اقتصادی قرار دارد، هر چند در نیمه راه است ولی با این حال اکثر مردم بر این باورند: «ایجاد ثبات اقتصادی در جامعه بزرگ ترین دستاورد رئیس جمهور بوده است.» هر چند می توانیم ببینیم، جریانی تمایل دارند که [آقای] روحانی بار دیگر به عنوان رئیس جمهور ایران برگزیده شود، ولی با این حال تأثیرات از خارج این جریان نگران کننده است.
آینده مسیر میانه روها در انتخابات 2017 ریاست جمهوری ایران (1) [تاناکا ریوجی، ماینیچی (ژاپن)، 23 مارس 2017]
جوانان یکی پس از دیگری به ساختمان آجری که در آنسوی دیوار آن شعار «مرگ بر آمریکا» درج شده است، وارد می شوند. ماه نوامبر سال گذشته، به شکل ناگهانی سفارت سابق آمریکا در تهران (پایتخت ایران) برای بازدید عموم آزاد شد.
چرا شرکت های انحصاری روسیه برای ورود به ایران تعجیلی نشان نمی دهند؟ [هیات تحریریه، پراودارو (روسیه)، 25 مارس 2017]
روند توسعه همکاری روسیه با ایران در چارچوب اتحادیه یورو آسیا چگونه خواهد بود؟ آیا شرکت های انحصاری ما که خواهان همکاری با غرب هستند، مانع از قرابت کشورهای ما نخواهند شد؟ ایگور موروزوف، عضو کمیته امور بین المللی شورای فدراسیون روسیه و مدیر گروه بین پارلمانی دوستی روسیه و ایران، به این پرسش های نشریه «پراودا رو» پاسخ داد.
دست درازی روسیه به ذخایر زیر زمینی ایران [آلکسی توپالوف، گازتارو (روسیه)، 14 مارس 2017]
الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، بر اساس نتایج دیدار ایگور شووالوف، معاون نخست وزیر روسیه، با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس کمیسیون بین دولتی روسیه و ایران، اعلام کرد که روسیه و ایران پیرامون پروژه های جدیدی مذاکره می کنند.
اغوا کنندگی غذاهای ساخته شده از سبزیجات ایرانی در سال نوی پارسی [سیمین نصرت، نیویورک تایمز (آمریکا)، 14 مارس 2017]
سبزیجات تازه به صورت خام یا پخته، بخش اصلی غذای ایرانی را تشکیل می دهند و کنار گذاشتن آنها مانند پختن غذای ایتالیایی بدون سیب زمینی و یا پختن خوراک ژاپنی بدون جلبک دریایی و به عبارت دیگر تا حدودی ناممکن است.
چرا تنش های ایران و ترکیه از کنترل خارج نمی شوند؟ [سعید جعفری، المانیتور (آمریکا)، 13 مارس 2017]
با این که ایران و ترکیه اختلافاتی جدی دارند (به ویژه وقتی پای سوریه در میان باشد)، این احتمال وجود دارد که تنش های این بار نیز از حد مشخصی فراتر نروند. در واقع، گذشته از اقتصاد، شاید علت تغییر چشمگیر اوضاع سوریه در مقایسه با همین چند سال پیش و کاهش درخواست ها برای سرنگونی اسد باشد.
ظریف تاریخ یهود را به نتانیاهو درس داد [آرش کرمی، المانیتور (آمریکا)، 13 مارس 2017]
مقامات ایرانی به شدت از اتهامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به ایران بر سر داستانی از بابل که به 2 هزار و 500 سال پیش باز می گردد، انتقاد کردند.
سفری به اصفهان [مصطفی اللباد، القبس (کویت)، 14 مارس 2017]
در اصفهان که به نصف جهان مشهور است پیروان سه دین آسمانی (اسلام، مسیحیت و یهودیت) به علاوه دین زرتشتی در همسایگی هم زندگی می کنند. دین زرتشتی، دین ایران قدیم پیش از اسلام است.
تهران مقصر اصلی در تمامی مصیبت های منطقه اعلام شد [راویل موستافین، نزاویسمایا گازتا (روسیه)، 13 مارس 2017]
گام های برداشته شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در خاور نزدیک، اقدامات بازیگر بسیار با اعتماد به نفس، اما نه چندان ورزیده ای را به خاطر می آورد. به رغم آن که تیم او هنوز به طور کامل، تمامی بندهای دستور کار خاور نزدیک را مشخص نکرده است، اما واشنگتن برای آغاز بازی خود تعجیل نشان می دهد. در این بازی، اهداف بزرگی در نظر گرفته می شود و نقشه اصلی که قرار است اجرایی شود، نقشه پیرامون ایران است.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰