بازدید کل : ۳۶۱,۵۳۹ نفر
بازدید امروز : ۶۵۳ نفر
بازدید دیروز : ۷۸۹ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
آیا اروپا قادر خواهد بود با ترامپ مخالفت کند؟ [پیر هسکی، نوول آبسرواتور (فرانسه)، 5 دسامبر 2016]
امیدواری به تحرک و قدرت نمایی اروپا در زمانی که با استعفای ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، اروپا شوک جدیدی را متحمل شده است، ممکن است غیرواقعی به نظر برسد به ویژه اینکه با انتخاب ترامپ حتی قبل از شروع به کار وی، جهان در حال شکل گیری مجدد است.
چین از امریکا خواست از نقض توافق هسته ای خودداری کند [وستی کافکازا (روسیه)، 6 دسامبر 2016]
چین به دولت جدید ترامپ هشدار داد که نباید توافق هسته ای ایران را نقض کند. این هشدار در زمینه ای از نامشخص بودن سیاست دولت رئیس جمهور منتخب امریکا، در رابطه با ایران اعلام شد. روز دوشنبه، وان ای، وزیر امور خارجه چین، در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ایرانی خود در شهر پکن، خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا، گفت: «توافق هسته ای بین المللی با ایران نباید متاثر از بروز هر گونه تحولات در سیاست داخلی کشورهای شرکت کننده در توافق، نقض شود».
شرکت کشتیرانی ایران به سفارش ششصد و پنجاه میلیون دلاری با کره نزدیک می شود [کوستاس پاریس، وال استریت ژورنال (امریکا)، 5 دسامبر 2016]
شرکت کشتیرانی دولتی ایران در مرحله مذاکرات پیشرفته با صنایع سنگین هیوندای برای سفارش کشتی های کانتینر بر و تانکرهای نفتکش به ارزش ششصد و پنجاه میلیون دلار است که به گفته افراد دخیل در این مذاکرات، معرف بازگشت ایران به بازار بین المللی، بعد از یک دهه وقفه است.
ترامپ و ایران: نشانه های تنش زایی آشکار می شود [مصطفی اللباد، السفیر (لبنان)، 5 دسامبر 2016]
زود است درباره رویکرد رئیس جمهور جدید آمریکا دونالد ترامپ در قبال ایران قاطعانه سخن بگوییم گرچه تبلیغات انتخاباتی او شاهد حملات بی وقفه درباره توافق "بد" هسته ای امضا شده از سوی دولت رو به پایان باراک اوباما با ایران بود. باید گفت توافق هسته ای میان شش ابرقدرت و ایران در راستای دیدگاه دولت اوباما مبنی بر این که این توافق منافع گوناگون آمریکا را محقق خواهد ساخت، صورت گرفت.
مشکلات پیش روی توافق هسته ای ایران [کاوه ال افراسیابی، یورو آسیا ریویو (آمریکا)، 4 دسامبر 2016 ]
تصویب طرح تمدید تحریم های ایران با واکنش شدیدی مقامات این کشور همراه بود. چشم ها به واکنش ترامپ به این توافق و تمدید یا لغو معافیت هایی دوخته شده است که اوباما درباره این تحریم ها صادر کرده است.
تصویب افزایش تحریم های ضد ایرانی از سوی مجلس سنای آمریکا [وستی کافکازا (روسیه)، 3 دسامبر 2016]
وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده که رأی گیری در مجلس سنای آمریکا در رابطه با تمدید تحریم های اعمالی علیه تهران، نقض توافق هسته ای با جمهوری اسلامی ایران بوده است. روز پنجشنبه، مجلس سنای آمریکا به اتفاق آراء، برای توسعه اختیارات رئیس جمهور در راستای اعمال تحریم ها علیه ایران به مدت 10 سال دیگر، در صورت نقض توافق هسته ای توسط ایران، رأی مثبت داد.
پاسخ مجلس ایران به اقدام کنگره آمریکا [عبدالباری عطوان، رای الیوم (انگلستان)، 2 دسامبر 2016]
ایران به تصمیم آمریکا برای تمدید تحریم ها با قانونی پاسخ خواهد داد که غنی سازی اروانیوم را با عیار بسیار بالا شتاب می بخشد... آیا تعیین فردی موسوم به "سگ دیوانه" از سوی ترامپ به عنوان وزیر دفاع مقدمه جنگ میان دو کشور است؟ چرا کنگره با اکثریت قاطع به تمدید تحریم ها رأی مثبت داد؟ جایگاه عرب های خلیج فارس در هرگونه رویارویی احتمالی کجاست؟
هشدار رئیس سازمان سیا به ترامپ: پاره کردن توافق هسته ای فاجعه آمیز خواهد بود [برایان پنتی، لس آنجلس تایمز (آمریکا)، 1 دسامبر 2016]
مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا نگران هستند که تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید، که گفته است، توافق ایران را پاره خواهد کرد، موجب تقویت تندروها در تهران خواهد شد و در خاورمیانه رقابت تسلیحاتی به وجود خواهد آورد.
چرا برنامه هسته ای ایران بار دیگر در دستور کار آمریکا قرار گرفته است [هوارد لافرانچی، کریستین ساینس مانیتور (آمریکا)، 1 دسامبر 2016]
به گفته یک کارشناس هسته ای،آنچه بیش از هر چیز نگران کننده به نظر می رسد این است که دولت جدید آمریکا دست به اقدامی بزند که واکنش ایران را در پی داشته باشد و چرخه ای از اقدامات متقابل را پدید آورد که در نهایت به از میان رفتن توافق بیانجامد. وی گفت اگر آمریکا از این توافق خارج شود در این کار خود تنها خواهد ماند و این مسئله ای است که همگان بر آن واقف هستند. آنچه این کارشناس هسته ای را بیش از همه نگران می سازد این است که دولت جدید آمریکا دست به اقدامی بزند که واکنش ایران را در پی داشته باشد و چرخه ای از اقدامات متقابل را پدید آورد که در نهایت به از میان رفتن توافق بیانجامد. وی گفت آنچه بیش از خارج شدن یک باره آمریکا از توافق هسته ای خطرناک است از میان بردن این توافق با شیوه موسوم به "کشتن با وارد آوردن هزار زخم کوچک" است. وی گفت آنچه که بیش از خارج شدن یک باره آمریکا از توافق هسته ای خطرناک است از میان بردن این توافق با شیوه موسوم به "کشتن با وارد آوردن هزار زخم کوچک" است.
انرژی هسته ای، کلید همگرایی منطقه ای در خاورمیانه [علی احمد، الاخبار (لبنان)، 29 نوامبر 2016]
تنها راه برطرف کردن نگرانی ها درباره استفاده نظامی از برنامه های هسته ای صلح آمیز در خاورمیانه، تبدیل کردن توافقنامه هسته ای به دست آمده با ایران به مبنایی برای گسترش برنامه هسته ای در منطقه خاورمیانه است به این ترتیب که برنامه های کشورها برای غنی سازی اورانیوم طی ده یا پانزده سال آینده – از جمله برنامه ایران در این زمینه - تحت نظارت چند ملیتی با مشارکت طرف های بین المللی مثل روسیه و آمریکا باشد. چنین طرحی می تواند گامی کارآمد برای کاهش خطر تلاش کشورها برای ساخت سلاح هسته ای باشد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰