بازدید کل : ۳۸۴,۲۳۵ نفر
بازدید امروز : ۱۷۴ نفر
بازدید دیروز : ۲۲۶ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
با فرارسیدن دوران زمامداری ترامپ، بسیاری از آمریکایی های ایرانی تبار از آن بیم دارند که دستاوردهایشان برباد رود [سینا طوسی، ورلد پست (امریکا)، 21 ژانویه 2017]
دولت ترامپ تهدیدی علیه بسیاری از دستاوردهایی است که آمریکایی های ایرانی تبار سال ها برای تحقق آن ها مبارزه و تلاش کرده اند، به ویژه توافق هسته ای. ترامپ، که بارها تهدید کرده است توافق هسته ای را فسخ یا آن را به مذاکره مجدد خواهد گذاشت و کسانی را که برای تصدی وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی گمارده است همگی از تندروهای ضد ایرانی هستند، با سخنان تحریک آمیز خود بسیاری را نگران کرده است که مبادا وی جنگی علیه ایران به راه اندازه. اگر می خواهیم که توافق هسته ای به قوت خود باقی بماند و از جنگ خانمان سوز و گزند اقدامات تبعیض آمیز ترامپ مردم فریب، در امان بمانیم، چاره ای جز تقویت موقعیت و قدرت جامعه آمریکایی های ایرانی تبار نخواهیم داشت.
بازگشت شرکت های غول آسای انرژی به ایران جهت استخراج گاز دریایی [وستی کافکازا (روسیه)، 21 ژانویه 2017]
در سال 2017 میلادی، ایران در کانون توجهات شرکت های انرژی قرار خواهد گرفت که امضای قرارداد و تحقیقات مرتبط با معادن دریایی را با این کشور آغاز می کنند. بیشترین سرمایه گذاری های منطقه آزاد اقتصادی در خاور نزدیک، بر روی پروژه های ایران متمرکز خواهند شد، اگرچه در عربستان سعودی نیز صرف هزینه های چشمگیری انتظار می رود.
«‌ رییس جمهور ترامپ » پاکسازی دولت اسلامی در اولویت آمریکا است [هاریوکی آی کاوا، ماینیچی (ژاپن)، 21 ژانویه 2017]
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، در سیاست های امنیتی و دیپلماسی که دولت جدید با آن دست و پنجه نرم خواهد کرد ، پاکسازی نیروهای افراطی از جمله سازمان افراطی «‌ دولت اسلامی » (‌IS)‌ را در «‌ اولویت » ‌قرار داده است. رییس جمهور آمریکا همچنین در خصوص توسعه موشک بالستیک ایران و کره شمالی به شدت ابراز نگرانی کرده و رویکردی را نشان داده است که سیستم دفاع موشکی مدرن (‌MD ) را راه اندازی خواهد کرد.
آیا ترامپ می تواند با ایران وارد جنگ شود؟ [رایان کاستلو، هافینگتون پست (آمریکا)، 20 ژانویه 2017]
خوشبختانه، ترامپ، رئیس جمهور، دوران زمامداری خود را هنگامی آغاز می کند که در رابطه با برنامه هسته ای ایران با تصمیم گیری های عاجلی درباره جنگ و صلح مواجه نیست. و از این نظر باید ممنون فعالیت های کوشا و دقیق دولت اوباما بود. اگر این توافق لغو شود، در حالی که ترامپ به احتمال از توافق بهتری صحبت خواهد کرد، اما دیگر آن اعتماد مورد نیاز برای حفظ و تداوم مذاکرات وجود نخواهد داشت. هیچ زمامدار ایرانی با دولت ترامپ درباره مسایل هسته ای مذاکره نخواهد کرد، چه برسد به این که توافق را که به نفع آمریکا است، امضا کند.
انتظارات «عربستان سعودی» از دونالد ترامپ، مهار ایران یا واکنش در برابر «‌دولت اسلامی»‌ [شین ایجی آکی یاما، ماینیچی (ژاپن)، 19 ژانویه 2017]
پیش از مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس جمهور آینده آمریکا، در عربستان سعودی که کشورهای مختلف عربی متحد آمریکا را نمایندگی می کند، امید به تقویت همکاری با آمریکا در زمینه های مختلف از جمله واکنش در برابر سازمان افراطی «دولت اسلامی» (IS) یا ایران، افزایش یافته است. عربستان که روابط این کشور با آمریکا در زمان دولت اوباما، رئیس جمهور آمریکا، به سردی گراییده بود، به نظر می رسد در آستانه جابجایی دولت، بهبود روابط با آمریکا را برنامه ریزی کرده و در صدد است با استفاده از این فرصت، ایران را مهار نماید. گفتنی است، ایران و عربستان سعودی از دیر باز پیرامون هژمونی و نفوذ در منطقه خاورمیانه با یکدیگر رقابت دارند.
توافق هسته ای ایران نباید بازبینی شود [یوگنی پودوکین، نزاویسمایا گازتا (روسیه)، 20 ژانویه 2017]
مخالفت سایر شرکت کنندگان در توافق هسته ای ایران با ابتکار عمل دونالد ترامپ در راستای بازبینی این توافق رو به تشدید است. [آقای] حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، این نیت رئیس جمهور آمریکا را «نامعقول» خوانده و بیشتر به شعارهای انتخاباتی وی نسبت داده است. فدریکا موگرینی، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور بین الملل و سیاست امنیتی، نیز حمایت خود از توافق هسته ای را اعلام کرده است.
آیا نخستین سالگرد توافق ایران، آخرین سالگرد آن نیز خواهد بود؟ [گابی مورنگلو، واشنگتن اگزایمر (آمریکا)، 17 ژانویه 2017]
آنچه که رئیس جمهور منتخب در نخستین روز کاری خود به آن مبادرت یا از انجام آن خودداری خواهد کرد، به روشنی نشان خواهد که که آیا توافق مهم هسته ای اوباما دومین سالگرد خود را خواهد دید یا خیر. ترامپ می تواند در نخستین روز کاری خود با یک حرکت قلم آمریکا را از توافق خارج و تحریم های ایران را که 365 روز از برداشته شدن آنها می گذرد، دوباره برقرار کند.
«توافق هسته ای ایران» سنگ محک دولت بعدی آمریکا [هاریوکی آیکاوا، ماینیچی (ژاپن)، 17 ژانویه 2017]
روز شانزدهم ماه جاری از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک ایران و شش کشور از جمله پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، انگلستان، فرانسه، چین، روسیه)‌ و آلمان که به منظور حل و فصل مسائل هسته ای ایران توافق کردند، یک سال گذشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آینده آمریکا، از تجدید نظر در خصوص توافق هسته ای ایران سخن گفته است ولی با این حال، کشوری غیر از آمریکا تجدید نظر در توافق هسته ای را درخواست نکرده است. بنا بر این با توجه به رویکرد دونالد ترامپ، به نظر می رسد توافق هسته ای ایران از گزینه هایی خواهد بود که سیاست های خارجی دولت آینده آمریکا را محک خواهد زد.
آقای روحانی شعارهای ترامپ درباره توافق هسته ای را جدی نمی گیرد [نجمه بزرگمهر، فایننشال تایمز (انگلستان)، 18 ژانویه 2017]
آقای روحانی در نشست خبری روز سه شنبه، پذیرفت که در رابطه با بانک های بین المللی مشکلاتی وجود دارد و آنها نگران همکاری اقتصادی با ایران هستند که تا حدودی هم علت آن به تداوم تحریم های آمریکا علیه ایران بازمی گردد که [به ادعای آمریکا] به سبب این که ایران بودجه فعالیت های تروریستی را تأمین می کند، علیه این کشور اعمال شده اند. بانک های اروپایی به سبب وجود این تحریم ها از همکاری اقتصادی با ایران خودداری می کنند. آقای روحانی همچنین افزود، اگر بسیاری از این ممنوعیت ها لغو نمی شدند، ایران فقط نصف میزان فعلی نفت صادر می کرد
رقبای جدید و دوستان قدیمی [مارتین گلن، فرانکفورتر روندشاو (آلمان)، 16 ژانویه 2017]
با وجود پیروی بی قید و شرط تهران از توافق و قطعنامه، تردیدها در مورد آینده به اصطلاح "برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA)" در حال افزایش است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا در طول مبارزات انتخاباتی خود از این توافق به عنوان "بدترین توافقی که تا به حال امضا شده" نام برد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰