بازدید کل : ۴۵۷,۰۹۱ نفر
بازدید امروز : ۱۶۵ نفر
بازدید دیروز : ۱۷۷ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
همراهی با ایران در ضدیت با ترامپ [وستی کافکازا (روسیه)، 23 سپتامبر 2017]
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه امریکا، بعد از نخستین دیدارش با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، گفت: «ما به سوی یکدیگر لنگه کفش پرتاب نکردیم». اما، در عصر چهارشنبه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، در دیدار وزیران امور خارجه هفت کشور شرکت کننده در توافق هسته ای با ایران در سال 2015 میلادی، سخنان تندی رد و بدل شد. بعد از آن که ظریف به تندی، از تبلیغات امریکا و این کشور علیه توافق هسته ای سخن گفت، تیلرسون مستقیما، وی را مورد خطاب قرار داد.
برنامه ترامپ برای خروج از توافق ایران با مقاومت شدید روبرو شد [جان گلاسر، نیوزویک (امریکا)، 22 سپتامبر 2017]
معلوم نیست که مقاومت فراگیر در برابر عدم تأیید [پایبندی ایران به توافق هسته ای] رئیس جمهور ترامپ را منصرف کند. اما مردم آمریکا باید بدانند اگر ترامپ همچنان به این کار ادامه دهد، این کار را بر خلاف واقعیت ها، [نظر] جامعه بین المللی، [نظر] بیشتر اعضای کابینه خود او و دست کم برخی از اعضای مهم حزب خودش انجام می دهد
ایران در سرپیچی از آمریکا در مراسم رژه، تازه ترین موشک خود را رونمایی کرد [امیرحسین وحدت، واشنگتن پست (آمریکا)، 22 سپتامبر 2017]
روز جمعه، «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» جدیدترین موشک بالستیک خود را که قادر است بیشتر خاورمیانه و از جمله اسرائیل را هدف قرار داد، رونمایی کرد؛ این در حالی بود که رئیس جمهور ایران اعلام کرد تهران به سرپیچی از خواسته های آمریکا از این کشور، برنامه موشکی خود را با قدرت پیش خواهد برد.
پوکر هسته ای خطرناک ترامپ [مارک پیتسکه، اشپیگل (آلمان)، 22 سپتامبر 2017]
بزرگ ترین مشکل ترامپ با توافق ایران غیر قابل مذاکره بودن آن است: این توافق میراث باراک اوباما، سلف وی است - و بر اساس استدلال او، باید مانند دیگر دستاوردهای اوباما به طور کامل نابود شود. علاوه بر آن، چنین قرارداد پیچیده ای که همه شرکا را در جایگاهی مساوی و برابر قرار می دهد، در دنیای ترامپ که فقط شامل برندگان، شکست خوردگان و "آمریکا در درجه اول" است، نمی گنجد.
ترامپ به سوی لغو توافق هسته ای با ایران: هرگز از سوی کنگره به تصویب نرسیده است[پائولو ماسترولیلی، لااستامپا (ایتالیا)، 22 سپتامبر 2017]
دولت ترامپ تصور می کند که توافق هسته ای با ایران اساساً غیرقانونی بوده زیرا توسط دولت قبلی به امضاء رسیده و از سوی کنگرۀ این کشور مورد تأیید قرار نگرفته است. آنها قصد دارند رابطۀ خود را با تهران با تمامیتش مورد ارزیابی قرار دهند و دقیقاً به همین علت رئیس کاخ سفید ممکن است تصمیم بگیرد در صورتی که توافق مزبور مطابق انتظاراتش اصلاح نشود، آن را زیر سوال ببرد. اینها عناصر اصلی را تشکیل می دهند که در خلال نشست پنج عضو دائمی شورای امنیت، آلمان و اتحادیۀ اروپا که روز چهارشنبۀ گذشته در سازمان ملل برگزار گردید، مطرح گشد. روزنامۀ لا استامپا قادر است به لطف منابع حاضر در این گفتگو ها به ذکر جزئیات بپردازد.
ترامپ – ایران: و اکنون، پرتاب موشک ها [الکساندر براترسکی، گازتا رو (روسیه)، 22 سپتامبر 2017]
هربرت مک مستر، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی، اعلام کرده که دونالد ترامپ در خصوص توافق هسته ای با ایران قرارهایی اتخاذ کرده است. در حال حاضر، کاخ سفید این قرارها را اعلام نکرده است، اما این احتمال وجود دارد که از بازبینی شرایط این توافق سخن در میان باشد. احتمال دارد، این امر باعث بروز اختلافات میان پنج کشور ضامن دیگر و از جمله، روسیه شود.
چه زمانی سفیر ما به تهران باز می گردد؟ [حسین الرواشده، الدستور (اردن)، 20 سپتامبر 2017]
در ارزیابی من سه علت وجود دارد که ایرانی ها را از اقدام متقابل در فراخواندن سفیر خود از امان بازداشت. نخست تمایل تهران برای تداوم رابطه با اردن به علت منافع ایران در درجه نخست بود. در این راستا از ابتدای روابط دیپلماتیک میان دو کشور پس از انقلاب، تهران در کوبیدن درهای اردن برای فعال کردن همکاری تردید به خود راه نداده است و این کشور همیشه برای این مسئله پیش قدم می شود و شاید مراجع دینی در قم در صدور این تصویر قابل قبول از اردن در جهت تثبیت این تمایل نقش داشتند که اردن از سوی هاشمی ها اداره می شود.
خودزنی عربستان در نبرد با ایران [امیر هندجانی، المانیتور (آمریکا)، 19 سپتامبر 2017]
عربستان بعد از پانزده سال سیاست بیهوده به این نتیجه رسیده که باید از باتلاق یمن بیرون بیاید و عادل جبیر، وزیر امور خارجه این کشور به تازگی گفته که مردم سوریه باید خود را برای آینده ای با حضور اسد در مسند قدرت در سوریه آماده سازند. با وجود کسری بودجه عظیم این کشور، عربستان هنوز وقت دارد و می تواند سیاست خود را تغییر دهد و تعامل با ایران را آغاز کند.
نتایج فاجعه آمیز اقدام ترامپ در هم ردیف ساختن پیونگ یانگ و تهران [تریتا پارسی، گاردین (انگلستان)، 19 سپتامبر 2017 ]
توافق هسته ای همه مسیرهای ایران به سوی کسب جنگ افزار هسته ای را مسدود و آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هشت بار پایبندی ایران به توافق را تأیید کرده است. در واقع، این توافق چنان موفقیتی محسوب می شود که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در مناسبت های مختلف خواستار استفاده از الگوی مذاکره با ایران برای یافتن راه حل در مورد بحران کره شمالی شده است.
نقطه نظراتی درباره سناریو ترامپ در قبال ایران [صالح السید باقر، رای الیوم (انگلستان)، 18 سپتامبر 2017]
هدف آمریکا از مذاکره مجدد درباره توافقنامه هسته‌ای این است که این توافقنامه، توانایی های نظامی ایران به ویژه توانایی های موشکی را نیز شامل شود و علاوه بر آن‏، آمریکا یکی از سود برندگان از توافقنامه هسته‌ای باشد به گونه ای که تهران قراردادهای متعدد تجاری و اقتصادی با آمریکا امضا کند. دولت ترامپ همچنین به دنبال آن است که توافقنامه هسته ای شامل به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی ایران باشد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰