بازدید کل : ۴۴۵,۰۱۱ نفر
بازدید امروز : ۵۰ نفر
بازدید دیروز : ۱۷۸ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
دیداری شگفت آور که از آشتی سپاه و آقای روحانی نشان دارد [المانیتور (آمریکا)، 25 جولای 2017]
به دنبال دیدار آقای روحانی با فرماندهان سپاه، حسام الدین آشنا، مشاور امور فرهنگی رئیس جمهور، با انتشار تصویر این دیدار در کانال تلگرام خود، نوشت: "این فقط یک تصویر نیست، بلکه یک مسیر است. آرامش و پیشرفت مردم ایران و تشکیلات وابسته به اتفاق نظر راهبردی میان دولت و نهادهای دفاعی کشور است." در همین راستا، نشریه جوان وابسته با سپاه نیز روز 25 ژوئیه با انتشار گزارشی از این دیدار نوشت بر اساس اظهارات آشنا، "دولت از این دیدار و نتایج آن خرسند است."
ایران برای بلندپروازی های جهانی چین، نقش محوری دارد [توماس اردبرینک، نیویورک تایمز (آمریکا)، 25 جولای 2017]
چین در عین حال بازاری بزرگ برای نفت ایران است و از آنجا که تحریم های یک جانبه آمریکا مانع از آن می شود که بانک های بزرگ جهانی در ایران سرمایه گذاری کنند، در نتیجه چین تنها منبع سرمایه کلان برای اجرای طرح های زیرساختی مهم ایران محسوب می شود. اما چنین به نظر می رسد که زمامداران ایران خطر وابستگی بیش از پیش به چین را به علت نیاز به سرمایه گذاری این کشور، پذیرفته اند.
تهران: بهار عربی سراسر توطئه نیست [طارق ترشیشی، الجمهوریه (لبنان)، 25 جولای 2017]
جمهوری اسلامی ایران دیدگاه خاص خود را درباره "بهار عربی" دارد که آن را یک مسئول بلند پایه در وزارت امور خارجه این کشور با تأکید بر این مطلب خلاصه کرد که تهران به آنچه در وطن عربی اتفاق افتاد به دیده توطئه نگاه نمی کند. ایران اعتقاد دارد "بهار عربی" علل داخلی داشت "به این ترتیب که در منطقه عربی بحران های انباشته ای وجود داشت که می توان آن را در مثلث بحران مشروعیت، هویت و زمامداری نامناسب خلاصه کرد" و این که طرف های منطقه ای و بین المللی با هدف تسلط یافتن بر اوضاع عربی و محقق ساختن منافع خود وارد عمل شدند.
اتحاد نظامی ایران و عراق در برابر تروریسم در حال ایجاد مشکلات بالقوه ای برای آمریکا است [تام اوکانر، نیوزویک (آمریکا)، 24 جولای 2017]
ایران و عراق قول داده اند روابط دو جانبه دفاعی خود را تقویت کنند و بدین وسیله در برابر ایدئولوژی و جنگجویان شبه نظامی در منطقه متحد شوند، حرکتی که می تواند برای سیاست خارجی آمریکا چالش برانگیز باشد.
دو سالگی توافق هسته ای ایران و گزینه ضرورت راهبرد مسالمت آمیز [بهزاد خوش اندام، یورو آسیا ریویو (آمریکا)، 23 جولای 2017]
با وجود تغییرات سریعی که در عرصه سیاست جهانی صورت گرفته است، چنین به نظر می رسد که چالش های جهانی کماکان در حال تغییرند و این تغییرات حتی ژرف تر هم شده اند. در بین این چالش ها با موضوع تروریسم مواجه هستیم که از سال 2015 تا 2017 به منبع نگرانی برای بازیگران جهانی، که به دنبال راه حل جامع و فراگیری برای مشکلات جاری هستند، تبدیل شده است. در کنار مبارزه با تروریسم، البته بحران مهاجرت، تبهکاری سازمان یافته، تفرقه افکنی، جدایی طلبی، افراط گرایی و ایجاد تنفر قومی در رأس برنامه های ملی، جهانی و منطقه ای قرار گرفته اند.
رسانه های ایران: فرهنگ وحدت و آزاد اندیشی و منسجم با راهبرد کشور در دفاع از محور مقاومت [البناء (لبنان)، 24 جولای 2017]
در ایران آزادی مطبوعاتی بیش از اندازه ای وجود دارد، اما این آزادی بیش از حد با بی طرفی و پایبندی به ارزش های اخلاقی و انتشار آگاهی و بصیرت همراه است.
ایران – اسرائیل: چه چیزی چاشنی آغاز جنگ خواهد شد؟ [آیدین مهدیف، پراودارو (روسیه)، 22 جولای 2017]
آیا احتمال دارد که جنگ داخلی در سوریه دلیلی شود در شروع جنگ بزرگ میان اسرائیل و ایران؟ چرا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در نخستین دیدار خود در اجلاس گروه بیست در هامبورگ، با برقراری آتش بس در جنوب سوریه که به توافق روسای جمهوری روسیه و آمریکا رسیده است، مخالفت کرد؟
به احسان عبداللهی،هنرمند سرشناس ایرانی برای شرکت در جشنواره کتاب ادینبرو روادید داده نشد [سعید کمالی دهقان، گاردین (انگلستان)، 21 جولای 2017]
احسان عبداللهی که به ادعای مدیر جشنواره ادینبرو، فرد محترمی در عرصه کتاب کودک و برنده جایزه است، قراربود اوایل ماه اوت وارد انگلیس شود، اما سفارت انگلیس در دوبی طی نامه ای به درخواست او برای روادید پاسخ منفی داد. گاردین متن آن نامه را مشاهده کرده است. در این نامه عنوان شده است که او از حق تجدید نظر یا حق بررسی اداری بر خوردار نیست.
روزانه سه میلیون نفر در تهران به وسیله مترو جا به جا می شوند [البناء (لبنان)، 22 جولای 2017]
ایران با اتکا به خود و پشت سر گذاشتن محاصره و انواع مختلف تحریم ها معجزه کرده است به این معنی که محاصره اعمال شده علیه این کشور باید تنها به یکی از این دو نتیجه منجر می شد یا فروپاشی در همه سطوح یا تسلیم شدن در برابر خواسته قدرت های محاصره کننده ایران. اما یک گزینه دیگر وجود دارد و آن گزینه پایداری و رویارویی است که جمهوری اسلامی در آن دچار تزلزل نشد و در این گزینه پیروز شد با هزینه کم از فروپاشی یا تسلیم خواست دشمنان شدن، خودداری کرد.
بغداد، آنکارا و تهران به کردستان عراق اجازه استقلال نمی دهند [آیدین مهدیف، پراودارو (روسیه)، 21 جولای 2017]
هم دلی نادر: عراق، ایران و ترکیه که در رابطه با مسائل مبرم منطقه با یکدیگر اختلاف نظر دارند، در مبارزه علیه استقلال کردستان عراق با یکدیگر متحد شده اند. جمع این سه کشور اعلام کرده اند که رفراندوم مربوط به استقلال کردها که قرار است، در روز 25 ماه سپتامبر سال 2017 میلادی، برگزار شود، اعتبار حقوقی نخواهد داشت.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰