بازدید کل : ۳۹۰,۳۸۴ نفر
بازدید امروز : ۱۹ نفر
بازدید دیروز : ۱۰۱ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
شعار «مرگ بر اسرائیل» روی موشک‌های ایران یکی از علل صف بندی در برابر آن است [عبدالباری عطوان، رای الیوم (انگلستان)، 21 فوریه 2017]
عرب ها و اسرائیلی ها و آمریکایی هایی که علیه ایران توطئه می کنند در واقع خدمتی به این کشور می کنند که در رؤیاهای ایران هم نمی گنجد، به این صورت که حمایت درصد بالایی از عرب ها و مسلمانان را از این کشور و برضد رژیم هایی که با این کشور دشمنی می ورزند و علیه آن توطئه می کنند، جلب می کنند. فلسطین به رغم بی‌اعتنایی برخی کشورهای عربی که آلت دست آمریکا در منطقه شده اند، عامل وحدت بخش عربها و مسلمانان یا اکثریت عظیمی از آنان باقی خواهد ماند.
نزدیک شدن ایران و کره شمالی، تأکید بر همبستگی ضد دولت دونالد ترامپ [ریوجی تاناکا، ماینیچی (ژاپن)، 21 فوریه 2017]
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، روز نوزدهم ماه جاری در تهران، با چائو تائی بوک، رئیس مجمع عالی خلق یا به عبارتی رئیس مجلس شورای ملی کره شمالی، دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی در گسترش روابط میان دو کشور از طریق مجالس دو کشور اتفاق نظر داشتند. ایران و کره شمالی، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که فشار بر هر دو کشور را تشدید کرده است، تأکید بر رویکرد همبستگی را بار دیگر برجسته کردند. دولت دونالد ترامپ از پرتاب موشک های پی در پی ایران و کره شمالی به شدت ابراز نگرانی کرده است و به همین جهت به نظر می رسد نزدیک شدن دو کشور موجب واکنش شدیدتر آمریکا علیه ایران و کره شمالی شود.
ایران معامله پایاپای را از یاد نبرده است [الگا موردیوشنکو، کامرسانت (روسیه)، 21 فوریه 2017]
ایران به رغم لغو تحریم های اعمالی علیه این کشور، بررسی طرح معامله پایاپای «نفت در ازای کالا» با روسیه را ادامه می دهد که چند سال پیش، طرفین تلاش کردند، در خصوص آن به توافق برسند که نتیجه ای در بر نداشته است. مسکو بارها، در خصوص ضرورت اجرای این برنامه در موقعیت کنونی ابراز تردید کرده است، اما مقامات ایرانی همواره باور دارند که قرارداد مربوطه به زودی امضا خواهد شد. اجرایی شدن مباحثات در تهران پیرامون معامله پایاپای نفت با شرکت های نفتی روسیه و مذاکرات پیرامون مشارکت این شرکت ها در پروژه های استخراجی ایران، بیشتر به واقعیت نزدیک است.
نگرانی آیت الله خامنه ای از به حاشیه رانده شدن آرمان فلسطین به علت بحران های منطقه [سعد الیاس، القدس العربی (انگلستان)، 22 فوریه2017]
به اعتقاد نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان "هدف از برگزاری این کنفرانس اعلام حمایت از قیام فلسطین به منظور رویارویی با جنگ دوم پاکسازی نژادی اسرائیل علیه ملت فلسطین و تبدیل آن به سرزمینی بدون ملت برای شهرک نشینانی بدون سرزمین است". وی اشاره کرد: "ضعف و از هم گسیختگی کنونی، کشورهای ما را به «در آمدن از چاله و افتادن در چاه» تهدید می کند." یعنی [درآمدن از چاه] وقایعی که از طریق توافقنامه سایس پیکو و بیانیه بالفور به عنوان نتیجه جنگ اول جهانی ترسیم شد و [افتادن به] چاهی خطرناک تر از طریق نقشه ای که بر ملت های ما با نام خاورمیانه بزرگ یا جدید، فشار وارد می کند و راهبرد این نقشه در جهت [ایجاد] هرج و مرج سازنده است.
حمایت رهبر معظم ایران از انتفاضه مقدس تا نابودی سرطان اسرائیل [رافائ آهرن، تایمز آو اسرائیل (اسرائیل)، 21 فوریه 2017]
آیت الله خامنه ای در کنفرانس حمایت از قیامی خشونت بار گفت، در طول تاریخ هیچ ملتی به اندازه مردم فلسطین رنج نکشیده است. رهیر معظم ایران در سخنرانی خود در روز سه شنبه، اسرائیل را غده سرطانی نامید و از انتفاضه مقدس تا ریشه کن کردن دولت یهود حمایت و استدلال کرد که جامعه بین الملل به سوی رویارویی با این رژیم صهیونیستی پیش می رود.
آیا فردایی خواهد بود؟ [فدرو لوکیانف، راسیسکایا گازتا (روسیه)، 21 فوریه 2017]
نتیجه کنفرانس امنیتی مونیخ که در روز یکشنبه به پایان رسید، وحشتناک بود. در اصل، موضوع خاور نزدیک بحث و بررسی شد. موضوع سوریه به نسبت آرام بررسی شد و اکثریت شرکت کنندگان در این کنفرانس و از دمیستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد و چاووش اوغلو، وزیر ترکیه، گرفته تا یکی از رهبران مخالفان سوریه در خصوص برگشت ناپذیری آتش بس و روند مذاکرات سیاسی سخنان امیدوار کننده ای ایراد کردند.
آیت الله خامنه ای خطاب به فلسطینی ها: طرح های سازش توهمی بیش نیست [الاخبار (لبنان)، 22 فوریه 2017]
آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران روز گذشته فلسطینی ها را به ادامه انتفاضه علیه دشمن اسرائیلی دعوت و اشاره کرد این رژیم غده سرطانی است که طی روند مرحله ای رشد کرده است به همین علت باید درمان آن نیز تا آزادی کامل فلسطین مرحله ای باشد.
آیت الله خامنه ای، رهبر معظم، از مردم فلسطین خواست که در برابر اسرائیل«سرطانی» بایستند [میدل ایست آی (انگلستان)، 21 فوریه 2017]
آیت الله خامنه ای، در بحبوحه تنش فزاینده بین ایران و اسرائیل، گفت انتفاضه تا آزادی کامل سرزمین فلسطین ادامه دارد. رهبر معظم روز سه شنبه از فلسطینیان خواست در برابر اسرائیل بایستند و با این «غده سرطانی» یعنی دولت اسرائیل تا آزادی کامل سرزمین خود مبارزه کنند.
رمضان عبدالله شلح خواستار وحدت جبهه فلسطین و حزب الله برای مقابله با هرگونه جنگ در آینده با اسرائیل شد [عمر حواش، رای الیوم (انگلستان)، 21 فوریه 2017]
دکتر رمضان عبدالله شلح، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی روز سه شنبه خواستار وحدت جبهه ها در صورت هرگونه هجوم دشمن صهیونیستی و بروز جنگ در دو جبهه جنوبی و شمالی فلسطین در واکنش به سایه تهدید [اسرائیل به] جنگ جدید در غزه و لبنان شد.
گفتگوی سران کویت و عمان درباره ایران و حل و فصل مناقشه یمن [میرزا الخویلدی، الشرق الاوسط (انگلستان)، 21 فوریه 2017]
مذاکرات بین سلطان قابوس و شیخ صباح الاحمد به احتمال زیاد شامل بررسی تلاش های دو کشور برای از بین بردن فضای متشنج در منطقه خلیج فارس، به ویژه در خصوص روابط نابسامان با ایران می شود که امید زیادی به تلاش های این دو کشور برای حل و فصل مناقشه خود با سایر کشورهای عضو شورای همکاری بسته است. در همین حال دو کشور برای تقویت تلاش ها با هدف پایان دادن به بحران یمن بر اساس قطعنامه های سازمان ملل و ابتکار کشورهای خلیج فارس تلاش می کنند.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰