بازدید کل : ۴۰۲,۵۷۵ نفر
بازدید امروز : ۲۸ نفر
بازدید دیروز : ۱۹۶ نفر
پربیننده ترین روز : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
بیشترین بازدید روزانه : ۳,۶۰۶ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
عرصۀ درگیری میان آمریکا و ایران [گوئیدو دلومو، ایل جورناله (ایتالیا)، 25 آوریل 2017]
نفوذ آمریکا در خاک عراق به طرز قابل توجهی افزایش می یابد و ایران با نگرانی به گسترش اخیر نظامی واشنگتن که همچنان به همکاری نظامی خود با اربیل و نیز بغداد ادامه می دهد، می نگرد.
آمریکا بر وین حاکم می شود [یلنا چرننکو، کامرسانت (روسیه)، 25 آوریل 2017]
امروز در وین، برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدن دولت جدید در آمریکا، نشست کمیسیون توافق هسته ای ایران برگزار می شود. در پی انتقادات تند نمایندگان دولت جدید آمریکا از تهران، میانجی گران بین المللی و از جمله، روسیه، در رابطه با این که آیا کاخ سفید «توافق قرن» را به اجرا در خواهد آورد و یا آن را فسخ خواهد کرد، بیش از این، تأمل نشان ندادند. منابع نشریه «کامرسانت» در وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه معتقدند: آمریکا از توافق هسته ای کناره گیری نخواهد کرد، اما بر فشارهای خود علیه ایران شدت خواهد بخشید که خود این اقدام نیز توافق جاری را با خطراتی مواجه خواهد کرد.
روسیه برای عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای تلاش می کند. [گرکه جوئل، واشنگتن اگزامینر (آمریکا)، 23 آوریل 2017]
روسیه از ایران خواسته است تا عضویت کامل در یک سازمان مهم منطقه ای را بپذیرد - طرحی که به عنوان عامل توازن نسبی در برابر سازمان ناتو و دیگر پیمان های غربی می تواند روابط اقتصادی و نظامی میان این دو دولت را هر چه بیشتر تقویت کند.
مذاکره وزیر دفاع آمریکا با نخست وزیر اسراییل [---، نیکی (ژاپن)، 22 آوریل 2017 ]
جیمز متیس ، ‌وزیر دفاع آمریکا ، روز بیست و یکم ماه جاری در سفر دوره ای به خاورمیانه با نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل ، مذاکره کرد. در این مذاکره وزیر دفاع آمریکا و نخست وزیر اسراییل توافق کردند ،‌ روابط میان دو کشور را که در دوره دولت اوباما بر اثر توافق هسته ای ایران متشنج شده بود ، بهبود بخشند. همچنین وزیر دفاع آمریکا و نخست وزیر اسراییل در خصوص اینکه ایران و گروه های افراطی از جمله «‌دولت اسلامی »‌ تهدید برای خارمیانه به شمار می آیند ، اتفاق نظر داشتند. افزون بر این ، جیمز متیس ، وزیر دفاع آمریکا و نتانیاهو ، نخست وزیر اسراییل ، در این مذاکره تایید کردند ، همکاری در زمینه دفاعی تعمیق خواهند بخشید و در ایجاد ثبات اوضاع خاورمیانه همکاری خواهند کرد.
مشکل تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا: ایران هراسی بی کران [کاوه ال افراسیابی، یورو آسیا ریویو (آمریکا)، 22 آوریل 2017]
تیلرسون هم در نامه خود به کنگره آمریکا و هم در سخنان مطبوعاتی خود روز نوزده آوریل با تمام قدرت سعی کرد که ایران را تهدید معرفی کند و به ناحق بدترین صفات بد را به ایران نسبت داد. کاخ سفید، بعد از تهدیدات توخالی علیه کره شمالی و چرخش حقارت آمیز در زمینه لاف علنی ترامپ درباره اعزام ناوگان قدرتمند به سمت کره شمالی به شدت در صدد تنش زدایی است و می خواهد این کار را تا حدودی از طریق تمرکز بر ایران انجام دهد و در نتیجه توجه همگان را به هدف دیگری [به نام ایران] جلب کند.
«انتخابات ریاست جمهوری ایران» ادامه یا عدم ادامه روند سیاست های مسالمت آمیز با کشورهای خارجی در کانون توجهات [کویچی شینودا، ماینیچی (ژاپن)، 22 آوریل 2017]
کمتر از یک ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ایران که روز نوزدهم ماه می برگزار می شود، باقی مانده است. هر چند هم اکنون به نظر می رسد که [آقای] حسن روحانی، شصت و هشت ساله و رئیس جمهور فعلی ایران و از جناح محافظه کار میانه رو، موضع برتر در انتخابات ریاست جمهوری ایران را دارد، ولی با این حال فشار دولت دونالد ترامپ علیه ایران تقویت شده و ممکن است همین امر موجب شود که حمایت ها به سوی جناح محافظه کار تندرو که رویکرد ضد آمریکایی بسیار شدیدی دارند، متمرکز شود.
رقابت شش نامزد در «انتخابات ریاست جمهوری ایران» رئیس جمهور سابق ایران رد صلاحیت شد [کویچی شینودا، ماینیچی (ژاپن)، 21 آوریل 2017]
وزارت کشور ایران شامگاه روز بیستم ماه جاری اعلام کرد، «شورای نگهبان» در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، شش نامزد از میان هزار و ششصد و سی و شش نفری که برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده بودند، تأیید کرد.
دونالد ترامپ این بار، آیت الله ها را به چالش می کشد [سرگئی ستروکان، کامرسانت (روسیه)، 21 آوریل 2017]
احتمال دارد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به رغم اجرای مفاد توافق هسته ای سال 2015 میلادی، توسط ایران، مبتکر امتناع واشنگتن از اجرای توافق هسته ای با ایران و بازبینی قرار دولت پیشین پیرامون لغو تحریم ها علیه تهران شود. رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی خود در واشنگتن، خبر آغاز بازبینی سیاست آمریکا در قبال ایران را اعلام کرد که پیشتر، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، نیز در خصوص آن سخن گفته بود.
ایران پرده از روی مدل جدید اولین جنگندۀ رادارگریز بر می دارد [فرانکو یاک، ایل جورناله (ایتالیا)، 18 آوریل 2017]
علی رغم پیشرفت های ایران در عرصۀ موشکی و هوافضا، به نظر می رسد جنگندۀ جدید قاهر پوکه ای باشد که از یک نوع موتور برقی دارای مصرف داخلی خارج شده باشد
ادای شهادت گروه های آمریکایی ایرانی تبار در واشنگتن علیه فرمان ممنوعیت تازه ترامپ [اسپنسر اس هسیو، واشنگتن پست (آمریکا)، 18 آوریل 2017]
رهبران سازمان های ایرانی - آمریکایی روز سه شنبه از یک دادگاه ناحیه ای آمریکا در واشنگتن خواستند تا به عنوان تازه ترین دادگاه در فرایند اقدام سراسری علیه فرمان اجرایی رئیس جمهور ترامپ، وارد عمل شود.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰