کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
آلمان امانوئل ماکرون را فرصتی برای اروپا می داند [دلفین تربولیه، لاکروا (سوئیس)، 25 آوریل 2017]
امانوئل ماکرون برای رقابت در مرحله دوم انتخاب شد، و این احتمال وجود دارد که فعالیت وی برای طرفداری از اروپا و به طور گسترده تر ترس از عوام گرایی، برلین را وادار کند که روابط مسالمت آمیز تری با فرانسه داشته باشد.
ریاست جمهوری ماکرون امکان دارد برای اتحادیه اروپا دشواری هایی ایجاد کند [دانیل بروسلر، زوددویچه سایتونگ (آلمان)، 25 آوریل 2017]
روشن است که ماکرون نیز آن شریک آسانی که بسیاری از افراد در برلین مشتاق وی بودند، نخواهد بود. ایده های وی بسیار چالش برانگیز هستند. بسیاری از آنها نیز هنوز هم مبهم می باشند ، به ویژه که او برگزاری یک دوره مشاوره شش تا ده ماهه را در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد می کند. آنها باید یک نقشه راه را که به یک برنامه پنج ساله برای اروپا منجر شود، تهیه کنند.
جنگ قدرت در عربستان: کودتای آل سلمان نزدیک است! [خلیل کوثرانی، الاخبار (لبنان)، 24 آوریل 2017]
فرمان ها و احکامی که سلمان پادشان عربستان سعودی روز شنبه صادر کرد از چهل عدد فراتر رفت و بحث و جدل زیادی در بین تحلیلگران به وجود آورد. در حالی که رسانه های رسمی عربستان تلاش کردند توجه مردم این کشور را به فرمان از سرگیری پرداخت پاداش ها به کارمندان جلب کنند که به علت بحران سقوط قیمت نفت حذف شده بود، توجه ناظران به انتصاب های جدید و مفهوم آن با توجه به نبرد جناح ها در داخل خاندان حاکم بر عربستان جلب شد.
فرانسه - کشور تقسیم شده [استفان کرنلیوس، زود دویچه سایتونگ (آلمان)، 23 آوریل 2017]
اولین دور انتخابات ریاست جمهوری یک نکته را آشکار کرد: جناح راست در حال قدرت گرفتن بوده و جناح چپ خود را نابود کرده است. در این میان، ماکرون 39 ساله پیروز می شود - شاید وی رئیس جمهور آینده فرانسه باشد.
نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از دیدگاه رسانه های بین المللی [لوموند (فرانسه)، 24 آوریل 2017]
از نیویورک تا سنگاپور و مادرید، رسانه های خارجی از یک انتخابات تاریخی سخن به میان می اورند و تا کنون پیش بینی ها این بوده است که امانوئل ماکرون به کاخ الیزه راه خواهد یافت .
فلسطینی ها سازمان ملل متحد را متهم به سانسور کردند [پیوت اسمولار، لوموند (فرانسه)، 22 آوریل 2017 ]
دستورالعمل سازمان ملل متحد درباره کتاب های آموزشی بحث انگیز شده است. کتاب های آموزشی موضوع قدیمی درگیری اسرائیل و فلسطین است. هر یک از طرفین طرف دیگر را به تبلیغات ملی گرایانه، نژادپرستانه و تحریف تاریخ متهم می کند.
انتخابات پرتنش ریاست جمهوری. فرانسه «دوئل کنندگان» خود را انتخاب می کند [دانیله زاپالا، آونیره (ایتالیا)، 22 آوریل 2017]
در رابطه با مسکو، روسیه دوستی سه تن از میان چهار نامزد اصلی (لوپن، ملانشون و فیون) همچنان همه نوع فرضیه ای را در خصوص تأثیرات پنهان احتمالی تقویت می نمایند. لیکن در عرصۀ بین المللی بعد از ماجرای خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا، نتیجۀ انتخابات فرانسه به نظر بسیاری از افراد برای آیندۀ اتحادیۀ اروپا بسیار مهم تر می رسد.
صد روز نخست ریاست جمهوری ترامپ: هر چه دیوانه تر جدی تر گرفته می شود [رابرت فیسک، ایندیپندنت (انگلستان)، 22 آوریل 2017]
واگذاری اختیارات بیشتر به وزارت دفاع (پنتاگون) که مخاطره آمیزترین کاری است که یک رئیس جمهور در تاریخ آمریکا به آن مبادرت کرده است به این معنی است که ماتیس معروف به "سگ دیوانه" وزیر دفاع، اکنون مقامات جلاد سعودی را به بمباران بیشتر یمن تشویق و کمک های اطلاعاتی بیشتری برای ادامه این جنگ جنایتکارانه در اختیار سعودی ها و عرب های خلیج [فارس] قرار می دهد که دچار این توهم هستند که ایران قصد دارد جهان عرب را فتح کند
دیدگاه پرفسور آمریکایی مبنی بر فروریخته نشدن بمب شمیایی خان شیخون از هوا [عبدالباری عطوان، رای الیوم (انگلستان)، 20 آوریل 2017]
ضرب المثلی وجود دارد که می گوید مهارت غواص، زمانی مشخص خواهد شد که وارد آب شود چون در آن هنگام است که گفته وی درباره غواص بودنش تأیید یا تکذیب می شود این یعنی تحقیقات بین المللی مستقل و بی طرف است که می تواند به ما حقیقت کامل را ارائه دهد و جلوگیری آمریکا و انگلیس از تشکیل کمیته ای بی طرف برای انجام تحقیق بر تمام روایت های مطرح شده از سوی دو طرف سایه می افکند.
چالش برای الیزه: جاه طلبی ها و واهمه ها [ماسیمو ناوا، کوریره دلاسرا (ایتالیا)، 21 آوریل 2017]
فوریت تروریسم، افراط گرایی پوپولیستی و ملی گرایی ضداروپایی از وجوه مشخصۀ سناریوی کابوس وار انتخابات فردای فرانسه به شمار می آیند. چالش برای دستیابی به الیزه تناوب سنتی میان جناح راست و چپ را که طبیعت دوم نظامی دوحزبی شده است، در پرانتز قرار داد و آن را به درگیری اسفبار میان طرفداران اروپا و ضداروپایی ها تبدیل ساخت.
همه پرسی جدید در ترکیه درباره روند پیوستن به اتحادیه اروپا [فرانسوا ژان بایتیست، لاکروا (سوئیس)، 18 آوریل 2017 ]
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، پس از پیروزی در افزایش قدرت و اختیارات خود، برگزاری همه پرسی دیگری را برای تصمیم گیری درباره ادامه دادن یا ندادن مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا مطرح کرد.
همه پرسی درباره همه پرسی [ایمکه هنکل، دی سایت (آلمان)، 18 آوریل 2017]
اعلامیه ترزا می درباره انتخابات جدید، بسیار هوشمندانه است. پیروزی آشکاری در مقابل این عضو حزب محافظه کار قرار دارد که خانم "می" می خواهد از آن برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) بر اساس میل و تصمیم خود بهره برداری کند.
معاون حزب مخالف وابسته به کُردها، از «فروپاشی دموکراسی» بر اثر گسترش اختیارات رئیس جمهوری که از طریق همه پرسی تحقق یافت، انتقاد کرد [دایجی توموکو، ماینیچی (ژاپن)، 19 آوریل 2017]
ساروهان اورگو، معاون مشترک حزب دموکراتیک خلق ترکیه – حزب مخالف دولت و وابسته به قوم اقلیت کُردها (‌HDP)‌ به مصاحبه کتبی روزنامه ماینیچی پاسخ مثبت داد. معاون مشترک حزب دموکراتیک خلق ترکیه در خصوص اصلاح قانون اساسی، که گسترش اختیارات رئیس جمهوری را در نظر دارد و از طریق همه پرسی روز شانزدهم ماه جاری هم تأیید شده است، خاطرنشان کرد: «از آنجا که همه حقوق به رئیس جمهور واگذار می شود، هم کشور و هم مردم دنباله رو اهداف رئیس جمهور خواهند شد»‌ وی در ادامه افزود: «‌با این همه پرسی دموکراسی فروخواهد پاشید»
منابع غربی: موفقیت اسد در حفظ یکپارچگی ارتش سوریه و ائتلافش با ایران و حزب الله موجب شگفتی است [زهیر اندراوس، رای الیوم (انگلستان)، 17 آوریل 2017]
پایگاه عبری والا به نقل از منابع غربی اعلام کرد عملکرد بشار اسد عملا محافل اطلاعاتی غرب را شگفت زده کرد به ویژه که او توانست یکپارچگی ارتش سوریه و ائتلاف خود با ایران و حزب الله را حفظ کند و همچنین توانست کمربند امنیتی در اطراف دمشق و شهرهای ساحلی سوریه ایجاد کند.
«آیا ناو هواپیمابر آمریکایی به راستی در نزدیکی کره قرار دارد؟ به نظر نه. ارتش اینجا ممکن است مستقر شده باشد» [گوئیدو اولیمپیو، کوریره دلاسرا (ایتالیا)، 18 آوریل 2017]
پنتاگون هرگز موقعیت دقیق ناو هواپیمابر کارل وینسون را اعلام نکرده است و به نوشتۀ برخی رسانه ها ممکن است هنوز هم در فاصلۀ هزاران کیلومتری شبه جزیرۀ کره باشد
انفجار در سوریه ساکنان حامی دولت را هدف قرار داد و صد و بیست شش نفر کشته بر جای گذاشت [تادالو اوناگو، آساهی (ژاپن)، 17 آوریل 2017]
« دیده بان حقوق بشر سوریه» سازمان غیر دولتی جناح مخالف نظام سوریه در انگلستان روز شانزدهم ماه جاری اعلام کرد، بر اثر بمب گذاری که روز پانزدهم ماه جاری در نزدیکی کاروان اتوبوس های حامل ساکنان حامی دولت اسد به وقوع پیوسته است، صد و بیست و شش تن از جمله صد و هشت کودک کشته و شمار زیادی زخمی شدند. تاکنون هیچ کس مسئولیت انفجار کاروان اتوبوس ها را بر عهده نگرفته، ولی با این حال به نظر می رسد که حمله انتحاری با یک دستگاه خودرو صورت گرفته و به همین جهت ممکن است عامل انفجار اتوبوس های حامل ساکنان حامی دولت اسد، سازمان های افراطی باشند.
ترکیه اردوغان دچار تنشی مشابه آمریکای ترامپ شده است [کریستانه شلوتزر، زوددویچه سایتونگ (آلمان)، 17 آوریل 2017]
رئیس جمهور در همه پرسی قانون اساسی پیروز شده است، اما تنها با فاصله اندکی و فقط در داخل کشور. امکان دارد که او هرگز موفق به استفاده از اختیارات بیشتر خود نشود.
دونالد ترامپ «جدید» [ویتوریا امانوئله پارسی، پانوراما (ایتالیا)، 16 آوریل 2017]
ترامپ در مقابله با تروریست ها یک متحد است لیکن در بازی شطرنج با بقیۀ جهان تک روی می کند
کشوری که با خود درگیری دارد [مایک سزیمانسکی، زوددویچه سایتونگ (آلمان)، 16 آوریل 2017]
نتیجه همه پرسی از قبل قابل پیش بینی بود، حامیان اردوغان آن را یک پیروزی بزرگ می دانند. اما شمار زیادی از مردم این کشور احساس می کند که به اجبار وارد این آینده شده اند.
همه پرسی ترکیه: اردوغان قدرت کامل را به دست آورد [ایو بوردیون، لزکو (فرانسه)، 16 آوریل 2017 ]
قدرت مطلق. رجب طیب اردوغان، یکشنبه شب این هفته در مبارزه تنگاتنگ (و قابل اعتراض از نظر حقوقی) همه پرسی قانون اساسی که به وی امکان می دهد از سال 2019 مناصب رئیس جمهور، فرمانده ارتش، رئیس دولت، رئیس حزب اسلامگرای محافظه کار حزب عدالت و توسعه و جناح پارلمانی اش را با هم داشته باشد، پیروز شد.
تعمیق بحران انسانی در جنگ داخلی «یمن» و نگرانی از قحطی در سطح گسترده [کویچی شینودا، ماینیچی (ژاپن)، 17 آوریل 2017]
بحران انسانی در یمن، که در جنگ داخلی به سر می برد و در انتهای جنوب غربی شبه جزیره عربستان سعودی واقع شده، تعمیق یافته است. با توجه به این که حدود نه میلیون نفر یا به عبارتی یک سوم از جمعیت یمن نیاز مبرم به مواد غذایی دارند، برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) به قریب و الوقوع بودن قحطی در «سطح گسترده و بی سابقه» در یمن هشدار داد.
پیروزی اردوغان بر پارلمان [داریا زوریل، گازتارو (روسیه)، 17 آوریل 2017]
به گزارش شورای عالی انتخابات ترکیه، در پی بررسی 98 درصد از برگه های رأی گیری، 51.3 درصد از شهروندان ترکیه به نفع انتقال از نظام سیاسی ترکیه از پارلمانی به ریاستی رأی مثبت داده اند. رجب طیب اردوغان، مبتکر اصلی برگزاری رفراندوم، پیروزی خود را اعلام کرد. مخالفان خواهان شمارش مجدد آراء شده اند.
کرۀ شمالی، زرادخانۀ کیم کجا را می تواند هدف قرار دهد؟ [گوئیدو سانتهوکی، کوریره دلاسرا (ایتالیا)، 15 آوریل 2017]
تعداد بیست کلاهک هسته ای، موشک های دوربرد: این ها در سال 2020 قادر خواهند بود به آمریکا برسند. رژیم در مراسم رژه ای که در پیونگ یانگ برگزار گردید، تمام توان موشکی خود را به نمایش گذارد
ادعای ارسال سلاح به طالبان: آیا پوتین وارد جنگ بعدی می شود؟ [آنیا ویلنر، فوکوس (آلمان)، 15 آوریل 2017]
دولت روسیه به تازگی توجه خود را به اوضاع افغانستان معطوف کرده است: روس ها از برگزاری یک کنفرانس در مورد افغانستان در مسکو در روز جمعه با حضور دیپلمات های ارشد کشورهای مختلف از جمله چین، پاکستان و ایران خبر دادند.
سوریه: نگرانی ها درباره تخلیه چهار شهر محاصره شده [لور استفان، لوموند (فرانسه)، 15 آوریل 2017]
روز جمعه چهاردهم آوریل شهر کوچک راشدین در شمال سوریه شاهد یکی از پیچیده ترین عملیات تخلیه غیرنظامیان و جنگجویان از اوایل درگیری تا کنون بود. در اطراف این شهر نزدیک به حلب که تحت کنترل مخالفان مسلح قرار داشت، هزاران نفر از ساکنان که از مناطق تحت کنترل شورشیان یا طرفدار رژیم آمده بودند به یکدیگر رسیدند. همه آنها از حدود دو سال پیش تا کنون در محاصره و زیر بمباران ها به سر برده اند.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴
۱۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۴