حضور نمایندگان رسانه های خارجی مقیم و غیرمقیم در مراسم رأی دهی مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره) - 2 اسفندماه 1398

نشست خبری جناب آقای دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در خصوص یازدهمین دوره انتخابات مجلس - 30 بهمن 1398

نشست خبری جناب آقای دکتر جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور با محوریت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی - 30 بهمن 1398

تجمع بزرگ هیئات مذهبی تهران در سوگ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی - میدان فلسطین 14 دی ماه 1398

تور سفر یک روزه نمایندگان و عوامل خبری مقیم رسانه های خارجی به استان قم - چهارشنبه 27 آذرماه 98

پوشش خبری چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی - میدان آزادی ۱۳۹۸/۱۱/۲۲

خلاصه مقالات جدید

چرا کارشناسان می گویند ترامپ اشتباه می کند که کرونا را با آنفولانزا مقایسه می کند[استپانسکی جوزف، الجزیره(قطر)ف 10 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ مهتاب نورمحمدی)
یکی از کارشناسان بهداشت عمومی، مقایسه دو بیماری کرونا و آنفولانزا را از سوی ترامپ نادرست خواند. دونالد ترامپ با نقض سخنان مقامات درمانی دولت خود دربار
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱۲۶ ]
بسته شدن بازارهای سهام اروپا به علت ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت[شوکرون ورونیک، لوموند(فرانسه)، 9 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی، سیده هاجر محسنیان)
روز دوشنبه نهم مارس بازارهای سهام مهم اروپا به علت افزایش شیوع ویروس کرونا در جهان و کاهش تاریخی قیمت نفت، سقوط کردند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
عواقب بهره برداری سیاسی ترامپ و دیگران از کرونا[دراگاهی   برزو، ایندیپندنت عربی(انگلستان)، 10 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی، اکبر زارع زاده)
دونالد ترامپ در حالی معاون خود مایک پنس را مسئول هماهنگی در زمینه مقابله با شیوع کرونا در آمریکا کرد که پنس هیچ تجربه ای در بخش بهداشت عمومی ندارد و پ
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
بسته ویروسی: مسکو ارسال ماسک های پزشکی به ایران را آغاز می کند[باینظراف النار ، ایزوستیا(روسیه)، 10 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ شادی اصغری)
در سفارت ایران در روسیه خبر دادند که روسیه ماسک های پزشکی، لباس های جراحی و کیت ها مرتبط با تست ویروس کرونا را برای مبارزه با این ویروس به ایران ارسال
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
مبارزه با ویروس کرونا، در کنار همدیگر[سوامیناتان سومیا، هندوستان تایمز(هند)، 8 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی، داود حیدری)
-ویروس کرونا که شیوع آن در ماه دسامبر 2019 در چین آغاز کشد اکنون به 75 کشور جهان از جمله هند سرایت کرده و بیش از 3 هزار قربانی برجای گذاشته است. 80
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
[ تعداد بازدید : ۸۱ ]
کرونای بیماری و کرونای سیاسی[فهمی نبیل، ایندیپندنت عربی(انگلستان)، 9 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی، اکبر زارع زاده)
تردید دولت ها در برخورد با شیوع کرونا، انتقال سریع ویروس از مرزهای زمینی و هوایی و دریایی و بستن مرزها در واکنش به شیوع کرونا از جمله چالش هایی است که
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
[ تعداد بازدید : ۹۱ ]
تحریم های آمریکا مبارزه با ویروس کرونا را در ایران دشوار می کنند[راگ اینگا، نویه زوریشر سایتونگ(سوئیس)، 5 مارس 2020](اداره کل رسانه های خارجی)
با تحریم های شدیدی که واشنگتن علیه ایران وضع کرده، مبارزه با ویروس بیش از پیش دشوار می شود. اگرچه گفته می شود کالاهای بشردوستانه معاف هستند، اما از ما
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]

اخبار

فهرست خبرنگاران خارجی که تیرماه 98 روادیدمطبوعاتی دریافت کردند
اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه های خارجی در تیرماه 98 را منتشر کرد
[ تعداد بازدید : ۵۳۹ ]
تهران به کمتر از رفتن ترامپ یا بازگشت او به توافق هسته ای راضی نمی شود [صالح القزوینی، رای الیوم (انگلستان)، 30 ژوئن  2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهری بهرامی)
نهایت آن چیزی که کشورهای اروپایی به ایران در وین ارائه کردند فعال سازی سازوکار اینستکس بود، کانالی که کشورهای اروپایی از آن برای فروش دارو و مواد غذایی به ایران استفده خواهند کرد ؛ یعنی کالاهایی که شامل تحریم های آمریکا نمی شود. این اقدام چیزی عاید ایران نمی کند زیرا که دولت ترامپ از روز نخست اعلام کرد تحریم ها شامل مواد غذایی و دارو نمی شود. این در حالی است که تهران خواستار لغو کامل تحریم ها و به ویژه ممنوعیت صادرات نفت و نیز دریافت درآمد حاصل از فروش کالاهای خود است .
ترامپ در زمانی که شدیدترین فشارها را علیه ایران اعمال می کند نمی خواهد واکنشی را در قبال این سیاست خود ببیند زیرا این مسئله بر اوضاع منطقه تاثیرگذار است و آینده او و پیروزی اش را در انتخابات ریاست جمهوری به خطر می اندازد.
تهران به خوبی از تلاش ترامپ آگاه است و به همین علت به نوبه خود سیاست اعمال فشار بر وی و مخالفت با دستورات او را به کار گرفته است.
[ تعداد بازدید : ۶۲۱ ]
جنگ هیبریدی امریکا علیه ایران [؟؟؟؟؟؟؟؟، رگنیوم (روسیه)، 29 ژوئن 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: شادی اصغری)
بلی، دولت امریکا از حمله نظامی علیه ایران صرفنظر کرده، اما این به معنای آن نیست امریکا به جنگ هیبریدی خود علیه تهران پایان می دهد. هفته گذشته، امریکا دو فروند هواپیما – هواپیمای بدون سرنشین Global Hawk و هواپیمای گشت زنی Boeing P-8 Poseidon – را به سوی سواحل ایران اعزام کرد. می بایست خاطر نشان کرد که این دو هواپیما وارد حریم هوایی ایران شدند، اما هواپیمای گشت زنی Boeing P-8 Poseidon مسیر خود را تغییر داده و از حریم هوایی ایران خارج شد. می بایست خاطر نشان کرد که پدافند ضد هوایی ایران هواپیمای بدون سرنشین امریکایی را به خاطر نقض حریم هوایی اش منهدم کرد.
[ تعداد بازدید : ۶۳۷ ]
فهرست خبرنگاران خارجی که خردادماه 98 روادید مطبوعاتی دریافت کردند
اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه های خارجی در تیر 98 را منتشر کرد.
[ تعداد بازدید : ۶۱۱ ]
فهرست خبرنگاران خارجی که اردیبهشت٩٨ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه های خارجی در اردیبهشت ٩٨ را منتشرکرد.
[ تعداد بازدید : ۷۵۴ ]
۱ ۲ صفحه ۳ از ۷ ۴ ۵ ۶ ۷

ترجمه مقالات ایران و جهان در رسانه های خارجی


 ترجمه مقالات فوق الذکر به منزله تایید یا رد محتوای آن نمی باشد

 

بهره برداری و بازنشر مطالب ترجمه شده صرفا با ذکر منبع (اداره کل رسانه های خارجی) بلامانع است.


 لطفا پیشنهاداتتان را از طریق آدرس ذیل به این اداره کل ارسال فرمایید: maghaleh@farhangmail.ir 

برای عضو شدن در کانال ترجمان روز این اداره کل روی لینک زیر کلیک کرده و با نصب نرم افزار بله عضو کانال ما شوید.

http://ble.im/join/NWZmN2Q4Nz