مقالات

وزیر دفاع ژاپن « در نظر نداریم در مرحله کنونی نیروی دفاع از خود برای طرح ائتلاف تنگه هرمز اعزام کنیم »‌[ان اچ کی (ژاپن)، 16 جولای 2019](اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)

153989  ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ایوا یا تاکشی ، وزیر دفاع ژاپن ،‌ در خصوص طرح تشکیل ائتلاف با کشورهای متحد برای حفظ امنیت تنگه هرمز که آمریکا آن را در دست بررسی دارد اعلام کرد ، در مرحله کنونی در نظر نداریم در طرح تشکیل ائتلاف برای امنیت تنگه هرمز به رهبری آمریکا شرکت کنیم.

وزیر دفاع ژاپن « در نظر نداریم در مرحله کنونی نیروی دفاع از خود برای طرح ائتلاف تنگه هرمز اعزام کنیم »‌
ایوا یا تاکشی ، وزیر دفاع ژاپن ،‌ در خصوص طرح تشکیل ائتلاف با کشورهای متحد برای حفظ امنیت تنگه هرمز که آمریکا آن را در دست بررسی دارد اعلام کرد ، در مرحله کنونی در نظر نداریم در طرح تشکیل ائتلاف برای امنیت تنگه هرمز به رهبری آمریکا شرکت کنیم. وزیر دفاع ژاپن روز شانزدهم ماه جاری در مصاحبه مطبوعاتی در همین راستا اظهار داشت:« هر چند افزایش تنش به شدت نگران کننده شده است ، ولی با این حال بر این باوریم که هم اکنون وضعیت آرام است. ما با آمریکا تبادلات مختلفی داریم ولی در مرحله کنونی به مشارکت نیروی دفاع از خود در ائتلاف امنیت تنگه هرمز فکر نمی کنیم و در نظر نداریم نیروی دفاع از خود اعزام کنیم. »
از سوی دیگر ، وزیر دفاع ژاپن با اشاره به اینکه:«‌ از لحاظ امنیت انرژی ،‌ منطقه [ تنگه هرمز ] بسیار حائز اهمیت است و چنانچه واقعا نیاز باشد ، باید به گزینه های مختلف فکر کنیم. اما با این حال ابتدا مهم این است که وضعیت را با دقت زیر نظر بگیریم. » دیدگاهی نشان داده است دایر بر اینکه با توجه به وضعیت ،‌ مشارکت در ائتلاف تنگه هرمز را بررسی خواهند کرد.

 

ホルムズ海峡の有志連合「現段階で自衛隊派遣考えず」防衛相
2019年7月16日 12時39分
緊張が高まるイラン情勢をめぐり、アメリカがホルムズ海峡の安全確保のため、同盟国などと有志連合の結成を検討していることについて、岩屋防衛大臣は現段階で自衛隊を派遣する考えがないことを明らかにしました。
イラン情勢をめぐりアメリカ軍の制服組トップ、ダンフォード統合参謀本部議長は今月9日、ホルムズ海峡の安全を確保するため、同盟国などと有志連合の結成を検討していることを明らかにしました。

これについて岩屋防衛大臣は16日の閣議後の記者会見で「緊張の高まりを深刻に懸念しているが、今のところは小康状態だと判断している。アメリカとは、さまざまなやり取りをしているが、この段階で、いわゆる有志連合に自衛隊の参画を考えているものではなく、自衛隊を派遣することは考えていない」と述べました。

一方で「エネルギーの安全保障上極めて重要な地域で、本当に必要な場合は、さまざまなことを考えなければならないが、まずは、この事態をしっかり注視していくことが大切だ」と述べ、情勢に応じて対応を検討していく考えを示しました。


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید