پوشش گسترده بیانات رهبر انقلاب در روز قدس در رسانه‌های جهان - ۲ خرداد 1399

پوشش گسترده بیانات رهبر انقلاب در روز قدس در رسانه‌های جهان

تور بازدید یک روزه نمایندگان رسانه های خارجی از مرکز تحقیقاتی انستیتو پاستور - 10 اردیبهشت ماه 1399

آغاز بهره برداری از بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا با حضور آقای دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) - 26 فروردین 99

خلاصه مقالات جدید

مرگ جورج فلوید در زمان دستگیری زورمندانه وی، مینیاپولیس را به آتش کشاند[ژولمه   آدرین، فیگارو(فرانسه)، 30 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ سیده هاجر محسنیان)
-اعتراضات در مینیاپولیس ، برای چهارمین شب پیاپی از زمان مرگ جورج فلوید در زمان دستگیری وی توسط پلیس شهر منجر به شورش شده است.
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱۷ ]
اقدامی در جهت ضرر به خود[دنکلر   تورستن ، زوددویچه سایتونگ(آلمان)؛ 30 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ عطیه خرّم)
رئیس جمهور آمریکا این جمعه جهان را اندکی ناامن تر کرد: او قصد دارد به عضویت آمریکا در سازمان بهداشت جهانی پایان دهد. این اقدام بخشی از یک کمپین انتقام
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
باردیگر ایران از آمریکا چند امتیاز کسب کرد[باحی عبد الإله ، رای الیوم(انگلستان)، 30 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ مهری بهرامی)
- ایران زمانی که آمادگی خود را برای ارسال محموله بنزین به ونزوئلا اعلام کرد گام نخست خود را با شکایت به سازمان ملل و فراخواندن سفیر سوئیس در تهران به
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۶ ]
در سالروز محاصره قطر وتاسیس شورای همکاری [ المطیری عادل عبد الله، العرب(قطر)، 31 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ فیروز سبکروح)
شورای همکاری در سال 1981 به دلایل وانگیزه های امنیتی تاسیس شد. پیروزی انقلاب (اسلامی) در سال 1979 وجنگ (عراق وایران) در سال 1980 ، رهبران کشورهای عربی
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
بحران. ویروس «اهداف» را تغییر داده است: کشتار مردم فقیر در آمریکای جنوبی[کاپوتزى   لوچیا ، آونیره(ایتالیا9ف 29 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ مریم شرکا)
در حومه های بوئنوس آیرس، ریودژانیرو، بوگوتا میزان ابتلا و مرگ و میر در میان زاغه نشین ها متمرکز شده است. ساکنان زاغه ها برای بقا زبان رنگ ها را ترتیب
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۹ ]
آمریکا می خواهد توافق هسته ای ایران را از بین ببرد[هارر گودرون، در اشتاندارد(اتریش)، 29 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ عطیه خرّم)
ظاهرا پایان کار توافق هسته ای ایران سر رسیده است: وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که "استثناهای" اعمال شده در رابطه با توافق هسته ای طی
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۲ ]
آمریکا در اثر سیاست های ترامپ به سمت فاجعه پیش می رود [ابو شریف بسام ، رای الیوم(انگلستان)، 29 مه 2020](اداره کل رسانه های خارجی؛ مهری بهرامی)
سیاست‌های خصمانه ترامپ که با حمایت صهوینستها به قدرت رسید، از راهبردی واحد تبعیت نمی‌کند و سیاستهایی جداگانه و غیر مرتبط است که آمریکا را به سرعت به
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]

اخبار

انتشار فهرست خبرنگاران خارجی که دی‌ماه ۹۸ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
به گزارش اداره کل رسانه‌های خارجی، در دی‌ماه سال ۱۳۹۸ در مجموع برای ۳۶ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ۱۹رسانه خارجی از ۱۳ کشور جهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۳۵۰ ]
فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه های خارجی در آبان ماه ۹۸
به گزارش اداره کل رسانه‌های خارجی، در آبان ماه سال ۱۳۹۸ در مجموع برای ۴۳ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ۲۲ رسانه خارجی از ۱۰ کشور جهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۵۷۵ ]
فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه های خارجی مهر 98
به گزارش اداره کل رسانه های خارجی، در مهر ماه سال 1398 در مجموع برای 40 خبرنگار و عوامل خبری وابسته به 20 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۶۳۰ ]
فهرست خبرنگاران خارجی که شهریورماه ۹۸ روادید مطبوعاتی دریافت کردند
به گزارش اداره کل رسانه های خارجی، در شهریورماه سال ۱۳۹۸ در مجموع برای ۷۸ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ۴۴ رسانه خارجی از ۱۹ کشور جهان، مجوز روادید مطبوعاتی صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۴۹ ]
فهرست خبرنگاران خارجی که مرداد 98 روادیدمطبوعاتی دریافت کردند
اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه های خارجی در مرداد 98 را منتشر کرد.
[ تعداد بازدید : ۷۲۷ ]
۱ صفحه ۲ از ۷ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

ترجمه مقالات ایران و جهان در رسانه های خارجی


 ترجمه مقالات فوق الذکر به منزله تایید یا رد محتوای آن نمی باشد

 

بهره برداری و بازنشر مطالب ترجمه شده صرفا با ذکر منبع (اداره کل رسانه های خارجی) بلامانع است.


 لطفا پیشنهاداتتان را از طریق آدرس ذیل به این اداره کل ارسال فرمایید: maghaleh@farhangmail.ir 

برای عضو شدن در کانال ترجمان روز این اداره کل روی لینک زیر کلیک کرده و با نصب نرم افزار بله عضو کانال ما شوید.

http://ble.im/join/NWZmN2Q4Nz