بازدید کل : ۵۸۲,۹۳۲ نفر
بازدید امروز : ۱۳۱ نفر
بازدید دیروز : ۱۲۴ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تقریبا نیمی از تولید نفت خام به شکل موقت متوقف شد [--، ان اچ کی (ژاپن)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)
وزیر انرژی عربستان سعودی با اعلام حمله پهپاد به شماری از تاسیسات مهم نفت و توقف موقت تولید پنج میلیون و هفتصد هزار بشکه نفت در روز ، این حملات را که امنیت و تامین جهانی نفت خام را هدف قرار داده ، سرزنش کرده است.
دونالد ترامپ درباره تنش زدایی احتمالی با ایران صحبت می کند [ژیل پاری، لوموند (فرانسه)، 13 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: سیده هاجر محسنیان)
رئیس جمهور امریکا نگرانی حامیان تندروها را که با عزل جان بولتون تضعیف شده اند، افزایش داد.
تهران پولی برای حمایت از حوثی ها ندارد [--، وستی کافکازا (روسیه)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: شادی اصغری)
در روزهای اخیر، احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه کشورهای عربی، ایران را به امتناع از مداخله در جنگ داخلی یمن فرا خواند. در حال حاضر، وضعیت مالی و سیاسی در ایران چنان بحرانی است که تهران دیگر قادر به حمایت از حوثی ها نیست. ایران با یمن هم مرز نیست و از این رو، نمی تواند، تسلیحات خود را از راه زمینی به این کشور ارسال کند.
طرح مکرون در رابطه با ایران: آیا شانسی برای تحقق آن وجود دارد؟ (استانیسلاف تاراسوف، رگنیوم (روسیه)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: شادی اصغری)
در پی آغاز مرحله سوم کاهش اجرای تعهدات پیرامون توافق هسته ای از سوی تهران، [آقای] حسن روحانی و امانوئل مکرون، روسای جمهوری ایران و فرانسه، با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند. براساس خبرهای منتشر شده، [آقای] روحانی از آمادگی ایران برای بازگشت به اجرای کامل مفاد توافق هسته ای در صورت حاصل شدن توافق نهائی با اروپا در رابطه با اجرای برجام سخن گفته است.
نیروی دریایی ایران بازوهای قوی در خلیج (فارس) [محمدصالح محروس، المیادین (لبنان)، 14 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: حبیب ساسانی)
در زمانی که ایران در خلیج فارس از نفتکش ها حمایت و با قاچاق نفت مبارزه می نماید آمریکا وهم پیمانانش نیز سعی می کنند همان نقش را ایفا نمایند.این درحالی است که نیروی دریایی ایران به مثابه نیروی دریایی جهانی ظاهر شده وتنگه هرمز را کنترل می کند.این اقدامات ،ایران را در نقشه دریایی جهان قرار داده و دیگر نمی توان آن را به نقش منطقه ای اش محدود کرد.
آیا ایران سرنوشت نتانیاهو را در انتخابات آینده مشخص می کند؟ [ابراهیم نوار، القدس العربی (انگلستان)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهری بهرامی)
ایران برای رای دهنده اسرائیلی به یکی از مهم ترین متغیرهای سیاست داخلی و خارجی پس از امضای توافق هسته ای در سال 2015 تبدیل شده است. این کشور نه تنها چالشی برای سیاست خارجی نتانیاهو که چالشی برای سیاست امنیتی او نیز به شمار می رود. اسرائیل،ایران را به تسلیح حزب الله و در اختیار دادن فناروی ساخت موشک در داخل لبنان وهمچنین حمایت مالی ونظامی از گروههای فلسطینی متهم می کند. در تاریخ دهم سپتامبر مقاومت فلسطین دو موشک در زمان سخنرانی های انتخاباتی نتانیاهو به سمت شهر اشدود و نیز عسقلان پرتاب کرد. دشمنان نتانیاهو این حادثه را گواه شکست سیاست های امنیتی او دانستند.
فاجعه هلاکت بار در خلیج فارس. آیا جنگ میان ایران و امریکا به وقوع خواهد پیوست؟ [؟؟؟؟؟؟؟؟، آرگومنتی ای فاکتی (روسیه)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: شادی اصغری)
در روز 12 ماه سپتامبر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به روسیه سفر کرد. یکی از موضوعات مورد بحث وی با همتای روسی اش، توافق هسته ای با ایران بود. در این زمینه، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، در رابطه با افزایش خطر آغاز جنگ هسته ای هشدار داده، زیرا امریکا در حال خروج از تمامی توافق ها پیرامون امنیت هسته ای است.
روسیه و ترکیه برای دیدار با ایران در آنکارا آماده می شوند [ست جی فرانتزمن، جروزالم پست (فلسطین اشغالی)، 14 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: داود حیدری)
روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه روز 24 شهریور در انکارا برای بحث در باره وضعیت استان ادلب سوریه دیدار و گفتگو می کنند. شبه نظامیان مورد حمایت سوریه و شورشیان افراطی مستقر در استان ادلب در ماه های اخیر آماج حملات شدید نیروهای سوریه قرار داشته اند. ترکیه خواستار برقراری آرامش در ادلب و پیشگیری از سرازیر شدن دوباره پناهندگان به خاک این کشور است.می توان گفت ایران، روسیه و ترکیه در در مورد سوریه فقط یک هدف مشترک دارند و آن بیرون راندن نیروهای آمریکایی از این کشور است.مقامات روسیه در آستانه دیدار آنکارا می گویند جنگ در سوریه در عمل پایان یافته است. سرگئی لاورف می گوید اوضاع در سوریه به تدریج به حالت عادی بازمی گردد.
« مداخله ایران » در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی وزیر امور خارجه آمریکا ایران را سرزنش کرد [تاکاشی واتانابه، آساهی (ژاپن)، 15 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)
مایک پمپئو ، ‌وزیر امور خارجه آمریکا ، روز چهاردهم ماه جاری در توییتی پیرامون حمله روز چهاردهم ماه جاری به‌ دو تاسیسات نفتی « آرامکو سعودی » شرکت ملی نفت عربستان سعودی ،‌ با اشاره به اینکه:« ایران حمله بی سابقه ای به منبع جهانی تامین انرژی انجام داده است » مداخله ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را تایید کرد.
عربستان ولحظه ی پذیرش واقعیت [حسن البراری، الشرق (قطر)، 16 سپتامبر 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: فیروز سبکروح)
هرچند که عربستان بلافاصله ایران را در حملات پی در پی به تاسیسات نفتی خود، متهم دانست اما عملا به محکومیت لفظی اکتفا خواهد کرد ودست به هیچ اقدام نظامی علیه این کشور نخواهد زد. عربستان که در باتلاق یمن گرفتار شده است زمام امور را از دست داده وعملا قادر به رویارویی با ایران نیست وبا وجود تسلیحات نظامی بی همتای آن در منطقه، ولی با این حال به قدرتی تبدیل شده است که هیچکس از آن نمی ترسد. مشکل اصلی ریاض این است که با وجود حمایت های همه جانبه آمریکا، جایگاه منطقه ای خود را از دست داده است. اگر ریاض این گمان را دارد که غرب برای رویارویی با ایران به آن کمک خواهد کرد، سخت در اشتباه است به این دلیل که خود رییس جمهوری آمریکا در آستانه ی انتخابات وبرای افزایش احتمال پیروزی اش در این نبرد، برای دستیابی به توافق با ایران، تلاش می کند.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰