بازدید کل : ۴۸۸,۹۹۴ نفر
بازدید امروز : ۷۲ نفر
بازدید دیروز : ۱۵۳ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
ایران می گوید آمریکا نمی تواند آنچه را در صورت خروج ترامپ از توافق هسته ای اتفاق می افتد، پیش بینی کند. [تام اوکانر، نیوزویک (امریکا)، 21 آوریل 2018، مترجم: مفید علیزاده]
ایران همواره گفته است که برنامه هسته ای این کشور فقط برای مقاصد تولید انرژی منظورشده و نه برای تولید جنگ افزار هسته ای - آن گونه که دشمنان اصلی این کشور یعنی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی مدعی شده اند. از هنگامی که ترامپ در اوایل سال گذشته میلادی به قدرت رسید، واشنگتن و تهران بر سر توافق هسته ای به شدت درگیر بوده اند و رقابت شدیدتری را برای اعمال نفوذ در سراسر خاورمیانه داشته اند.
چرا ایران مایل است که گفتگوهای میان آمریکا و کرۀ شمالی با شکست مواجه شوند [پانوراما (ایتالیا)، 20 آوریل 2018، مترجم: مریم شرکاء]
برنامۀ هسته ای تهران نیز روی میز است و جنگ در سوریه بر روابط با آمریکا سنگینی می کند بازگشایی کانال گفتگو و امید به حل مسالمت آمیز درگیری با کرۀ شمالی (که تاکنون به ویژه کلامی و نمادین بود) به طور قطع باعث می گردد که ایران اکنون آخرین هدف یک سیاست مقابله با کشورهایی به شمار آید که به اعتقاد واشنگتن بیشترین احتمال را در رابطه با دست داشتن در اقدامات تروریستی دارند.
رژه بزرگ نظامی در ایران [ان اچ کی (ژاپن، 19 آوریل 2018]، مترجم: کیومرث واحدی]
با اینکه دولت ترامپ انتقاد از برنامه های موشکی ایران را تشدید کرده است،‌ [آقای] روحانی، رئیس جمهور، در رژه نظامی که در مقیاس بسیار وسیع و به مناسبت سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با تأکید بر برنامه های دفاع از کشور اظهار داشت: «سلاح ما برای بازدارندگی است.»
مانور ایران [سرگی خستانوف،‌ ایزوستیا (روسیه)، 21 آوریل 2018، مترجم: شادی اصغری ]
دولت ایران تصمیم گرفته است، در محاسبات بین المللی، از دلار به یورو انتقال یابد. بر اساس این قرار، تمامی وزارت خانه ها، سازمان های دولتی و شرکت ها باید در محاسبات و گزارشات مالی خود، از ارز یورو به جای دلار آمریکا استفاده کنند. از این طریق، دولت ایران امیدوار است که از تأثیر منفی تحریم های احتمالی رهایی یابد.
رفتار فرانسه موجب نگرانی ایران است [محمدعباس ناجی، العرب آنلاین (انگلستان)، 18 آوریل 2018، مترجم: اکبر زارع زاده]
ایران از نزدیک تحرکات فرانسه را در دو سطح بین المللی و منطقه ای دنبال می کند. گسترش نفوذ پاریس در داخل اتحادیه اروپا موجب نگرانی ایران است زیرا ممکن است پیامدهایی غیرمستقیم داشته باشد که به نفع ایران نخواهد بود. در هر حال ایران برای مقابله با فشارهای واشنگتن حساب چندانی روی روابطش با پاریس و کلاً اروپا باز نکرده است.
جشنواره جهانی فیلم فجر 14 فیلم ایرانی و خارجی را در بخش "جشنواره جشنواره ها" به نمایش می گذارد [ناصر الفرحان، الرای (کویت)، 17 آوریل 2018، مترجم: مهری بهرامی]
فهرست فیلم های مشارکت کننده در بخش "جشنواره جشنواره ها"ی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر منتشر شد. این جشنواره از تاریخ نوزدهم تا بیست و هفتم ماه جاری برگزار خواهد شد و در آن یازده فیلم خارجی در کنار سه فیلم ایرانی در پردیس سینمایی چهارسو واقع در تهران به نمایش درخواهند آمد. اسامی فیلم های شرکت کننده در بخش "جشنوراه جشنواره ها" اعلام شد و این فیلم ها عبارت اند از درساژ به کارگردانی پویا بادکوبه، راه رفتن روی سیم ساخته احمدرضا معتمدی و فیلم هندی و هرمز به کارگردانی عباس امینی. برخی از این فیلم ها برای نخستین بار در ایران به نمایش درمی آیند و فیلم های دیگر در جشنواره های خارجی مانند برلین مشارکت کرده اند.
اسرائیل مراقب باش: پوتین ایران را متوقف نخواهد کرد [لوپوف ستپوشوا، پراودارو (روسیه)، 18 آوریل 2018، مترجم: شادی اصغری]
دولت ترامپ به دنبال تغییر قوای نظامی آمریکا در شمال سوریه است. اگر آمریکا با عربستان سعودی به توافق برسد، در آن صورت اوضاع در جنوب این کشور یعنی جایی که ایران و اسرائیل در مرز جنگ قرار دارند، پیچیده تر خواهد شد. مگر همه چیز به قرار پوتین وابسته نیست؟
افزایش تشنج ها میان ایران و روسیه [وستی کافکازا (روسیه)، 18 آوریل 2018، مترجم: شادی اصغری]
زمانی که یک مقام نظامی اسرائیل تصریح کرد که کشورش مسئول حمله هوایی علیه پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین ایران در استان حمص است، ایران اسرائیل را به خاطر حملات هوایی در سوریه تهدید کرد.
اختلاف بر سر اولویت‌ها مانع اعمال تحریم اروپا علیه ایران است [الشرق الاوسط (انگلستان)، 17 آوریل 2018،‌ مترجم: اکبر زارع زاده]
کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر اولویت ها در تعامل با پرونده ایران با یکدیگر اختلاف نظر دارند در حالی که کمتر از یک ماه تا پایان مهلت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای از بین بردن کاستی‌های توافقنامه هسته‌ای پیش از اعلام خروج واشنگتن از این توافقنامه باقی مانده است. این اختلافات موجب شد رایزنی‌های وزیران امور خارجه اروپایی درباره تحریم‌های پیشنهادی آلمان و فرانسه و انگلیس علیه ایران به نتیجه نرسد.
ایران در سوریه - متحد روسیه و یا رفیق نیمه راه؟ [ایزوستیا (روسیه)، 17 آوریل 2018، مترجم: شادی اصغری]
حمله موشکی ائتلاف غرب علیه سوریه مجددا این پرسش را مطرح کرده است که کدام کشورها را می توان متحد روسیه در این مناقشه دانست؟
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰