بازدید کل : ۵۰۱,۶۰۶ نفر
بازدید امروز : ۱۵ نفر
بازدید دیروز : ۲۰۳ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
رشد سریع قیمت های نفت پس از توافق اوپک برای افزایش تولید [بنویت فوکون، وال استریت ژورنال (امریکا)، 22 ژوئن 2018]
عربستان سعودی با کنترل تولید موافق بوده و به همراه کشورهای عرب خلیج فارس خواستار افزایشی بسیار اندک (کمتر از 500 هزار بشکه در روز) است. ایران با هر گونه کاهش مخالف است و عربستان را به تسلیم در برابر خواست آمریکا متهم می کند. ایران نگران از دست دادن سهم خود در بازار در نتیجه افزایش تولید همزمان با از سرگیری تحریم هاست
«کاسه صبر لبریز شد»: آمادگی ایران برای فسخ توافق هسته ای [لیدیا میس میک، گازتارو (روسیه)، 23 ژوئن 2018]
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، اعلام کرده که طی روزهای آینده، احتمال دارد، ایران از برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) کناره گیری کند.
دریایی برای خود [یلنا چرننکو، کامرسانت (روسیه)، 23 ژوئن 2018]
دولت روسیه طرح کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر را تصویب کرده است و برای امضا به رئیس جمهور این کشور ارائه می کند. در چنین شرایطی، کشورهای حاشیه دریای خزر بدون کسب اجازه از سوی تمامی پنج کشور و فقط بر پایه توافق کشورهایی که خط لوله از منطقه آنها عبور می کند، قادر خواهند بود، در بستر این دریا خط لوله نصب کنند.
تقویت روابط با ایران بر خلاف انتظارات عربستان سعودی از قطع روابط دیپلماتیک با قطر [شینیا سوگیزاکی، آساهی (ژاپن)، 23 ژوئن 2018]
یک سال از قطع روابط دیپلماتیک چهار کشور عربستان سعودی ،‌امارات متحده عربی ، بحرین با قطر که روز پنجم ماه مه سال گذشته به وقوع پیوسته ، گذشته است. هم اکنون وضعیت بدین شکل است که دو طرف نه تنها رویکرد سازش اتخاذ نکردند ، بلکه در این میان چشم اندازی هم برای رفع اختلافات قابل مشاهده نیست.
شیطان بزرگ کوچک [شارلوت ویدمان، تاگس سایتونگ (آلمان)، 20 ژوئن 2018]
ملتی بیچاره و منفعل به ساز یک خیمه شب باز می رقصند. این تصویری است که همواره از سیاست و ملت آمریکا در ایران ارائه می شود. به نظر می رسد این روزها "شیطان بزرگ" وضعیتی چندان خوشایند ندارد. کارشناسان علوم سیاسی درباره پایان دوره طلایی آمریکا هشدار می دهند که ایران نزدیک به چهار دهه برای تحقق آن تلاش کرده است.
مخالفت ایران با افزایش تولید: در نشست اوپک از حق وتو استفاده خواهیم کرد [الاخبار (لبنان)، 19 ژوئن 2018]
با وجود اهمیت نشست آینده اوپک، به نظر نمی رسد فعالیت اعضای این سازمان ناشی از ارزیابی تجربه توافق کاهش تولید یا منافع آن ها باشد . این مسئله جهت گیری برای افزایش تولید را تحت فشار آمریکا تایید می کند. در اینجا فشارهای آمریکا با هدف رویارویی با اقتصاد ایران و کاهش قیمت ها است.
محاکمه وزیر سابق کابینه اسراییل به جرم جاسوسی برای ایران [واناتابه تاکاشی، آساهی (ژاپن)، 19 ژوئن 2018]
مقامات امنیتی اسراییل روز هیجدهم ماه جاری اعلام کردند ، گونن سگو ، وزیر سابق انرژی اسراییل ، اطلاعات محرمانه را به ایران ارسال کرده و به جرم جاسوسی بازداشت شده است. تاکنون سابقه نداشته است که وزرای پیشین کابینه اسراییل برای کشور متخاصم جاسوسی کنند.
بی اعتنائی ایران به مطالبات روسیه پیرامون سوریه [ایگور سوبوتین، نزاویسمایا گازتا (روسیه)، 19 ژوئن 2018]
نیروهای ایرانی به مطالبات امریکا، روسیه و اسرائیل در رابطه با ترک مناطق جنوبی سوریه بی اعتنائی کرده اند. در آینده نزدیک، از ارتش سوریه و تشکیلات های حامی ایران آغاز حملات گسترده علیه آن دست از مناطقی انتظار می رود که رسما، جزء شعاع جنوبی عاری از تنش بشمار می روند.
به انزوا کشاندن ایران [پراودارو (روسیه)، 19 ژوئن 2018]
عربستان سعودی و امارات متحده عربی عملیات گسترده ای را در راستای تصرف بندر الحدیده یمن آغاز کرده اند که تحت کنترل شورشیان حوثی قرار دارد. صبح روز 13 ماه ژوئن، هواپیماهای جنگنده و کشتی های ائتلاف عربستان سعودی به سوی حومه الحدیده شلیک کردند.
آیا محل دفن پادشاه سابق نامعلوم بود ؟ ... کشف جسد « مومیایی » [کنجی ناکانیشی، یومیوری (ژاپن)، 18 ژوئن 2018]
رسانه های محلی یکی پس از دیگری طی گزارشی در خصوص کشف جسد سالمند ناشناخته در حومه تهران ( پایتخت ایران ) اعلام کردند ، ممکن است جسد کشف شده جسد رضا شاه ، شاه سابق رژیم پهلوی ایران (‌ مدت سلطنت از سال 1925 تا 1941 میلادی ) باشد که محل دفن وی نامعلوم است.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰