بازدید کل : ۵۲۲,۰۸۰ نفر
بازدید امروز : ۲۵ نفر
بازدید دیروز : ۱۴۷ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
ایران می گوید عربستان با وجود متهم شدن به قتل خاشقجی و بمباران غیر نظامیان، همچنان از حمایت آمریکا برخوردار است [نیوزویک (امریکا)، 19 اکتبر 2018]
مرتضی رحمانی، سفیر ایران در ژاپن، روز پنج شنبه در مصاحبه با روزنامه آساهی گفت:"عربستان سعودی که به قتل خاشقجی در کنسولگری خود در ترکیه متهم است، اگرچه گروه های تروریستی را حمایت و تجهیز می کند و به زنان و کودکان بی گناه را در یمن هدف بمباران های خود قرار می دهد ، ولی همچنان محبوب دولت امریکاست."
تحریم های بیشتر آمریکا علیه ایران آزمونی برای کارآیی تدابیر اروپا است [میشل ابونجم، الشرق الاوسط (انگلستان)، 20 اکتبر 2018]
اجرای مرحله دوم تحریم های آمریکا علیه ایران به ویژه آنچه که تحریم های ثانویه یا فرامرزی نامیده می شود، در واقع آزمون واقعی برای اروپایی ها و میزان تاثیر گذاری تدابیر و تصمیمات آنان برای مقابله با تحریم ایران خواهد بود، تصمیماتی که کشورهای اروپایی از بهار گذشته در صدد اتخاذ آن برای دورزدن تحریم های آمریکا و فراهم ساختن امکان ادامه همکاری شرکت های اروپایی و حتی غیراروپایی با تهران هستند.
تحریم های جدید آمریکا تنها مشکل پیش روی بانک های آلمان نیستند [کارستن زیبل، دی ولت (آلمان)، 19 اکتبر 2018]
نتیجه نهایی از دیدگاه بانک ها مشخص است: شرکت های آلمانی به تجارت با ایران ادامه نخواهند داد. از ژوئن 2018، تقریبا تمام بانک ها معاملات خود را با ایران متوقف کرده اند.
این مرد سیبیلو کیست؟ [کاتارینا کوپنوالنر، دی ولت (آلمان)، 19 اکتبر 2018]
مسافرانی که به ایران سفر می کنند، به سرعت متوجه پرتره مردی می شوند که بر روی قوری ها، فنجان ها و لیوان ها نقش بسته و به آنها لبخند می زند. هیبت تقریبا نظامی او با جهره پارسی و چشم های غمگین وی در تضاد هستند.
تحریم های آمریکا احتمالا به تجارت بشردوستانه با ایران آسیب وارد خواهد کرد [ساموئل راینفلد، وال استریت ژورنال (امریکا)، 19 اکتبر 2018]
قصد دولت آمریکا برای اعمال فشار بر یک نیروی شبه نظامی در ایران( بسیج) ممکن است به گفته حقوقدانان و تحلیگران، به گونه ای ناخواسته اقدامات بشر دوستانه در ایران را تحت تاثیر قرار دهد چون یکی از بانک های ایران مشمول تحریم شده است. ادم اسمیت از مقامات موسسه حقوقی" گیبسون دان و کراچر" که از مشاوران ارشد پیشین وزارت خزانه داری آمریکا بوده است می گوید تحریم بانک پارسیان تامین مالی طرح های مرتبط با حقوق بشر را دشوار خواهد کرد. اریک فراری بنیانگذار موسسه" فراری وهمکاران" نیز می گوید بین بانک پارسیان و سپاه پاسداران که هدف اصلی تحریم های آمریکاست، تفاوت جدی وجود دارد
شرکت های بد: امریکا برای چه کسانی دوستی با ایران را ممنوع می کند؟ [گازتارو (روسیه)، 20 اکتبر 2018]
امریکا برای اعمال تحریم ها علیه شرکت های ایرانی و روسی که در سوریه فعالیت دارند، آمادگی دارد. به گزارش شبکه تلویزیونی «ان بی سی»، در امریکا برای رویارویی مستقیم با ایران آمادگی ندارند و از این رو، امکان تشدید فشارهای سیاسی و اقتصادی علیه این کشور را بررسی می کنند.
شمال شرقی سوریه در دستان امریکایی ها باقی می ماند [ایگور سوبوتین، نزاویسمایا گازتا (روسیه)، 20 اکتبر 2018]
امریکا از تفکر خروج قوای نظامی اش از شمال شرقی سوریه امتناع کرد. گفتنی است که طی هفته های اخیر، نشانه هایی از بروز تغییرات در استراتژی امریکا به چشم می خورد. منطقه شمال شرقی سوریه برای واشنگتن و در زمینه ممانعت از نفوذ ایران در خاور نزدیک بسیار ضروری است.
تحریم آمریکا علیه سازمان شبه نظامی ایران به جهت اعزام سربازهای جوان [هیرویوکی کانو، سانکی (ژاپن)، 17 اکتبر 2018 ]
وزارت دارایی آمریکا روز شانزدهم ماه جاری اعلام کرد ،‌ حدود بیست گروه از صنایع مرتبط به سازمان شبه نظامی « بسیج » را که تحت فرماندهی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران قرار دارد ، به جهت اعزام سربازان جوان به میدان جنگ از جمله سوریه هدف تحریم ها قرار داده است.
طرح ترامپ برای ایجاد ناتو عربی محکوم به شکست است [سیدحسین موسویان، نیویورک تایمز (امریکا)، 16 اکتبر 2018]
به 5 دلیل مختلف پیمانی که دولت ترامپ قصد تشکیل آن در منطقه را دارد به احتمال فراوان با شکست روبرو خواهد شد. اولین علت، زمان تشکیل چنین پیمانی است چون امروزه جهان عرب و شورای همکاری خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری با تفرقه و اختلاف روبروست که از جمله آن ها می توان به مناقشه عربستان، بحرین، مصر و امارات با قطر اشاره کرد یا درگیری های خونین در یمن و لیبی . بیشتر تهدید هایی که کشورهای عرب منطقه خلیج فارس با آن روبرو هستند از درون خود آن ها سرچشمه می گیرد تا از خارج .
قیمت نفت در انتظار تحریم های ایران [رنده تقی الدین، الحیات (انگلستان)، 17 اکتبر 2018]
با نزدیک شدن زمان اجرای تحریم های آمریکا علیه واردات نفت از ایران در هر جایی از جهان؛ عوامل روانی موجب شده است قیمت نفت بالاتر از بشکه ای 80 دلار باقی بماند به ویژه که برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند کشورهای اوپک و دیگر تولید کنندگان بزرگ نفت دارای ظرفیت تولید مازاد نیستند که بتواند هرگونه افزایش تقاضا را پوشش دهد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰