بازدید کل : ۵۲۵,۳۰۴ نفر
بازدید امروز : ۱۴۴ نفر
بازدید دیروز : ۱۷۸ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
تحریم های آمریکا علیه ایران پیامی به کل امت اسلامی است [سعید الشهابی، القدس العربی (انگلستان)، 12 نوامبر 2018] (مترجم: اکبر زارع زاده، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
تحریم هایی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر ایران تحمیل کرد تهران را به زانو در نخواهد آورد و نفوذ منطقه ای آن را کاهش نخواهد داد ولی قطعا به اقتصاد ایران ضربه خواهد زد هرچند این ضربه کشنده نخواهد بود. لغو توافقنامه هسته ای و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران بیانگر عمق تاثیر اسرائیل بر تصمیم های آمریکا و به چالش کشیدن آشکار همه جهان و میزان خصومت آمریکا با جریانی اسلامی است که ایران آن را نمایندگی می کند. این تحریم ها بخشی از سیاست کلی آمریکا برای مقابله با پروژه اسلام گرایی است.
اسراییل در حال نزدیک شدن به کشورهای عربی [یوسوکه تاکانو – تاکاشی واتانابه، آساهی (ژاپن)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
اسراییل در حالی که با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس روابط دیپلماتیک ندارد ، با اعزام دیپلمات های پی در پی به کشورهای عربی در صدد بهبود روابط با این کشورها است.
با تشدید تحریم های آمریکا، مردم ایران نگران کمبود دارو هستند [نیلو تبریزی، نیویورک تایمز (امریکا)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: مفید علیزاده، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
نگرانی در مورد تهیه دارو در ایران با اعمال دوباره تحریم های امریکا در ماه جاری، تشدید شده است. ژرارد آرود، نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل، می گوید :"واقعیت این است که بانک ها چنان از تحریم شدن می ترسند که تمایلی به همکاری با ایران ندارند و این به آن معناست که ایران شاید در خلال چند ماه آینده با خطر جدی کمبود دارو مواجه شود. "
سعودی های نزدیک به ولیعهد این کشور، یک سال پیش از قتل خاشقجی، درباره کشتن دیگر دشمنان نیزگفتگو کرده اند [: مارک مازتی – رونن برگمن – دیوید کرک پاتریک، نیویورک تایمز (امریکا)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: داود حیدری، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
مقامات سعودی مدعی هستند که قتل جمال خاشقجی اقدامی خودسرانه بوده و کسی که دستور چنین قتلی را صادر کرده ، از کار برکنار شده است. اما این مقام خودسر، سرلشکر احمد العسیری است که در جلسه مارس 2017 ریاض که بازرگانان سعودی برای به خدمت گرفتن عوامل اطلاعاتی جهت خرابکاری در اقتصادی ایران 2 میلیارد دلار بودجه تدارک دیدند، حضور داشت. در یکی از این جلسات که مقامات برای تامین بودجه طرح مورد نظر خود تلاش می کردند، یکی از مشاوران ارشد ژنرال العسیری درباره کشتن قاسم سلیمانی که دولت سعودی وی را دشمن قسم خورده خود می داند، پرس و جو کرد.
ایران: تقویت جبهه داخلی یا دل بستن به نتایج انتخابات آمریکا؟ [محمدعلی نجاح، القدس العربی (انگلستان)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: اکبر زارع زاده، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی
پس از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، تلاش هایی در خارج برای بهره برداری از خواسته های اجتماعی و بحران های اقتصادی در داخل ایران آغاز شده است و این شرایط ایجاب می کند ایران به دنبال تقویت جبهه داخلی و اقتصاد مقاومتی خود باشد بدون آن که به درآمدهای نفتی یا کمک اروپا به دور زدن تحریم ها تکیه کند.
رهایی از تحریم های ضد ایرانی [--، وستی کافکازا (روسیه)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: شادی اصغری، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
روز دوشنبه، امریکا مجددا، تحریم ها را علیه صادرات نفت ایران اعمال کرد تا تهران را به خاطر شرکت در برخی از مناقشه ها در خاور نزدیک مجازات کند. واشنگتن تلاش کرد تا دیگر کشورها را به کاهش واردات نفت ایران و به صفر رساندن آن متقاعد سازد.
سفیر روسیه در اسرائیل: نیروهای ایران به درخواست حکومت سوریه در این کشور حضور دارند و نمی توان از آن ها خواست عقب نشینی کنند و درخواست اسرائیل در این زمینه غیرواقع بینانه و بیمورد است [زهیر اندراوس، رای الیوم(انگلستان)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: مهری بهرامی، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
آناتولی ویکتورف سفیر روسیه در تل اویو، درخواست اسرائیل برای عدم حضور سربازان ایرانی در سراسر خاک سوریه را غیروافع بینانه و بیمورد خواند. وی همچنین اظهار داشت تهران برای حمله به اسرائیل برنامه ریزی نمی کند. وی همزمان اشاره کرد هیچ سرباز اسرائیلی در سال های اخیر به دست ایرانی ها کشته نشده است، این در حالی است که ده ها ایرانی در نتیجه حملات هوایی اسرائیل در خاک سوریه کشته شده اند. وی همچنین گفت حضور ایران در این کشور به درخواست حکومت سوریه است و مسکو نمی تواند از ایران بخواهد سوریه را ترک کند.
ایران تحریم ها را با استفاده از تانکرهای ارواح دور می زند [--، پراودارو (روسیه)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: شادی اصغری، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
تحریم های امریکا خرید نفت ایران را ممنوع می کند. امریکا برای هشت کشور، معافیت موقتی قائل شده است. ورود تانکرها به بنادر ایران نیز ممنوع است. محاسبات مالی بانک های خارجی با بانک مرکزی ایران و دسترسی ایران به ارز دلار نیز ممنوع شده است.
ترامپ خطرناک تر از اوباما برای ایران نیست و احتمال مذاکرات دوباره به منظور دستیابی به توافق جدید صفر است [جلال چراغی، رای الیوم (انگلستان)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: مهری بهرامی، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
می توان گفت که سیاست های ترامپ در قبال ایران که همان اعمال تحریم های شدید و به کارگیری شیوه های برتری طلبی و توسل جستن به ایجاد وحشت و تهدید علیه تهران است، موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا این سیاست ها حکیمانه نبوده و طرح برنامه ریزی شده ای برای آینده ندارد و در نتیجه برای ایران، سیاست های باراک اوباما خطرناک تر بود، صرف نظر از این که درست بود یا غلط زیرا حکیمانه بود و بر راهبرد فرسایشی به منظور جلوگیری از فعالیت های ایران در دو زمینه برنامه هسته ای و توسعه موشکی تکیه داشت. از اینرو، باید اشاره کرد تلاش های مذبوحانه ترامپ تنها در جهت گمراهی و با هدف تقویت موضع و جایگاه او و جمهوریخواهان در برابر توده مردم آمریکا است
«هدف – سرنگونی رژیم»: آیا ایران تحریم های امریکا را پشت سر خواهد گذاشت؟ [الکساندر براترسکی، گازتارو (روسیه)، 10 نوامبر 2018] (مترجم: شادی اصغری، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، اعلام کرد که اگر امریکا احترام را حفظ کند، تهران برای بحث و بررسی توافق هسته ای با واشنگتن آمادگی دارد. به گفته وی، ایران امکان حل و فصل دیپلماتیک درگیری ها با امریکا را بررسی می کند و از دولت امریکا بروز تغییرات در رویکردش را انتظار دارد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰