بازدید کل : ۵۱۳,۶۵۳ نفر
بازدید امروز : ۷۵ نفر
بازدید دیروز : ۱۷۵ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
تحریم ایران ممکن است به زیان شرکت های تولید کننده نفت در آمریکا تمام شود [گریگوری برو، اویل برایس (امریکا)، 19 اوت 2018]
اقدام چین به نادیده گرفتن تحریم های آمریکا و کاهش خرید از آمریکا بیانگر پیامی روشن خواهد بود: این کشور مجبور نخواهد بود با سیاست های آمریکا همکاری کند و می خواهد به ایران کمک کند. نزدیک تر شدن دو کشور ایران و چین به احتمال زیاد به تحکیم روابط و تقویت اراده برای مقاومت در برابر آمریکا کمک می کند. در نتیجه موضوعات ژئوپلتیک و انرژی، ایران، چین، روسیه و ترکیه به هم نزدیک تر شده اند و به نظر می رسد این روابط نزدیک تر بیش از پیش تحکیم شوند. این اتفاق راهبرد آمریکا را برای فشار بر ایران (و شاید تسهیل تغییر حکومت) زیر سؤال می برد. تحریم های آمریکا فقط ایران را بیش از پیش به چین نزدیک می کند.
پادشاه مغ ها: در تعقیب ستاره در ساوه [ماری سلین ترز هویو، لاکروا (فرانسه)، 14 اوت 2018]
در آخرین راهی که با مغ ها برخورد کردیم جاده مارکوپولو است. این تاجر ونیزی در سفرنامه خود که در سال 1298 منتشر شد، تعریف می کند که در ساوا، ساوه کنونی در جنوب شرقی تهران، «سه پادشاه مغ از دنیا رفتند»، «سه گور بسیار بزرگ و زیبا» در بالای «خانه ای مربع شکل و داای گنبد» وجود داشت. او نوشت: «جسدها دست نخورده باقی مانده اند و دارای موها و ریش هستند همانگونه که زنده بودند.» اما هیچ چیز دیگری را تعریف نکرده است، اگرچه یک افسانه محلی بین این سه پادشاه و آیین زرتشتیان ارتباطی برقرار می کند.
آیزنهاور اجرای کودتای روز 19 اوت 1953 در ایران را تأیید کرد [اندرو گلس، پولتیکو (امریکا)، 19 اوت 2018]
رئیس جمهور آیزنهاور برخلاف روند سیاسی پیشین امریکا، فرمان اجرای کودتای سیا در تهران را صادر کرد که به سرنگونی نخست وزیر مصدق و دولت او منجر شد. پیامدهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برکناری مصدق بر روابط میان ایران و امریکا تاثیرات فراوانی گذاشته است که امرزه نیز خود را در منطقه نشان می دهد.
یک دریاچه ناپدید می شود [اشپیگل (آلمان)، 20 اوت 2018]
حدود یک دهه و نیم پیش، دریاچه ارومیه با مساحت حدود 4250 کیلومتر مربع بزرگترین دریاچه نمک ایران بود. اما در حال حاضر سرنوشتی مشابه دریاچه بسیار بزرگ تر آرال در پیش دارد. این دریاچه آرام آرام خشک شده و به یک دهم اندازه اصلی خود کاهش یافته است.
نقش داوری روسیه در بحران ایران و امریکا [ایزوستیا (روسیه)، 20 اوت 2018]
هر چقدر هم که تهران بگوید، با واشنگتن گفتگو نخواهد کرد، اما تجربه تاریخی و منطق سیاسی نشان می دهد که برداشتن چنین گامی اجتناب ناپذیر است.
ایران و ترکیه با ریال و لیر در برابر تحریم‌های آمریکا می‌ایستند [نجاح محمدعلی غفاری، القدس العربی (انگلستان)، 18 اوت 2018]
تحریم های رئیس جمهور آمریکا علیه روسیه و ایران و ترکیه و آغاز جنگ تجاری با چین موجب شد این کشورها همکاری تجاری و اقتصادی به دور از تاثیر اختلافات سیاسی را در اولویت قرار دهند. در این چارچوب ایران با کشورهای چین و روسیه و ترکیه توافق کرد که معامله با این کشورها بر اساس ارزهای داخلی صورت گیرد به طوری که هم اکنون قراردادهای نفتی ایران با چین بر اساس یوان امضا می شود و تهران می‌تواند در بورس شانگهای فعالیت کند.
کنوانسیون دریای خزر - «پیروزی دیپلماتیکی ایران که به دشواری به دست آمد» [راسیسکایا گازتا (روسیه)، 19 اوت 2018]
کنوانسیون دریای خزر که در روز 12 ماه اگوست در آکتائو به امضا رسید – مرحله پایانی نبود، بلکه مرحله نخست راه طولانی کشورهای حاشیه دریای خزر برای رسیدن به قرار نهائی پیرامون وضعیت این دریا بود.
دلایل قانع کننده جهان برای مخالفت با تحریم های ضد ایرانی [ایزوستیا (روسیه)، 19 اوت 2018]
دستکم، پنج علت وجود دارد که براساس آنها، باید از اجرای تحریم های امریکا علیه ایران امتناع کرد. تعجب آور نیست که خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، از برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) به بروز نارضایتی گسترده از سوی دیگر پنج عضو امضا کننده توافق هسته ای و همچنین، دیگر کشورهایی که عقد برجام به نفعشان بود، منجر شد.
تقویت تحریم های آمریکا علیه ایران با تاسیس سازمان اجرایی [هیرویوکی کانو، نیکی (ژاپن)، 17 اوت 2018]
مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، در مصاحبه مطبوعاتی روز شانزدهم ماه جاری اعلام کرد ، به منظور اعمال « فشار سیاسی و اقتصادی حداکثری » سازمان اجرایی « کارگروه اقدام علیه ایران » را در وزارت امور خارجه تاسیس خواهد کرد. برایان هوک ، مدیر برنامه ریزی سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا ، ریاست این کار گروه را بر عهده خواهد داشت. هوک با نظارت بر کارگروه اقدام علیه ایران ، هماهنگی با کشورهای رابط از جمله چین را تقویت خواهد کرد.
وزیر بسیج می کند [مارک شیریتز، دی سایت (آلمان)، 15 اوت 2018]
هم اکنون چندین شرکت آلمانی روابط خود را با شرکای تجاری در ایران پایان داده اند و دیگران احتمالا به زودی اقدامات مشابهی را انجام خواهند داد. این وضعیت، یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی دولت فدرال را در معرض خطر قرار می دهد. مرکل می خواهد توافق هسته ای با ایران را با وجود خروج آمریکایی ها، نجات دهد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰