بازدید کل : ۵۴۴,۵۴۴ نفر
بازدید امروز : ۲۲۸ نفر
بازدید دیروز : ۲۴۲ نفر
پربیننده ترین روز : ۳۱ تیر ۱۳۹۶
بیشترین بازدید روزانه : ۱۵,۲۱۹ نفر
کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
تلاش برای نابودی توافق هسته ای با ایران ممکن است به نجات آن منجر شود [کئی گیلسینان، آتلانتیک (آمریکا)، 17 مارس 2019)، (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: داود حیدری)
دولت ترامپ تنبیه و وارد آوردن فشار بر ایران را برای خود نوعی اولویت تعیین کرده است اما همین دولت، که از توافق هسته ای خارج شده و ترامپ این توافق را درد سری بزرگ توصیف کرده است، ممکن است که در عمل به بقای آن کمک کند. ایران و دیگر امضا کنندگان توافق هسته ای همچنان به آن پایبند باقی مانده اند و آمریکا پاییز گذشته با خروج از توافق هسته ای، تحریم های به حالت تعلیق درآمده در دوران اوباما را بار دیگر علیه ایران برقرار کرد و با این اقدام درآمد حاصل از فروش نفت این کشور را کاهش داده و اقتصاد ضعیف آن را با فشارهای بیشتر روبرو ساخته است. با اینکه دولت ترامپ قصد دارد بیشترین فشار ممکن را به ایران وارد آورد اما برای خریداران نفت ایران معافیت هایی قایل شده و حتی در زمینه هسته ای نیز با این کشور تا حدی به همکاری های بین المللی ادامه داده است. حتی در صورت پیروزی دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 این احتمال وجود دارد که دولت آینده نخواهد به توافق هسته ای بازگرد. با وجود این، به گفته رابرت اینهورن، که در مذاکرات هسته ای نقش داشته است می گوید حتی اگر دمکرات ها در انتخابات پیروز شوند و نخواهند به توافق هسته ای بازگردند باید بدانند که مفاد مهمی از این توافق در فاصله زمانی اندکی از پیروزی احتمالی آن ها در انتخابات منقضی خواهند شد و ایران دیگر ناگزیر به پایبندی به آن ها نخواهد بود.
عضو عالی رتبه حزب گانتز ادعا کرد ایران در هک تلفن دست نداشته است [هیات تحریریه، تایمز آو اسرائیل (فلسین اشغالی)، 16 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهتاب نورمحمدی)
موشه یعلون، عضو حزب «آبی و سفید» و وزیر دفاع پیشین اسرائیل، به صراحت از کسی که به باور او تلفن گانتز را هک کرده است، نام نبرد؛ اما به نقش داشتن نتانیاهو در این ماجرا اشاره کرد. وی روز جمعه تأکید کرد ایران در این کار دخالتی نداشته است. وی گفت برخی نظام سیاسی را به انحطاط کشانده اند و می خواهند همه ارزش ها را برای بقای سیاسی خود قربانی کنند. بنابر گزارش ها، عوامل شین بت به گانتز گفته اند هکرهای ایرانی همه اطلاعات شخصی و پیام های متنی وی را در اختیار گرفته اند و ممکن است از اطلاعات حساس در تلفن وی در آینده بر ضد او استفاده شود. حزب آبی و سفید تأکید کرد هیچ اطلاعات حساسی در تلفن همراه گانتز وجود نداشته است و تلفن او چهار سال پس از بازنشستگی وی از ارتش اسرائیل، هک شده است.
رهایی از عقده ایران...راه مقابله با چالش ها [صالح القزوینی، رای الیوم (انگلستان)، 16 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهری بهرامی)
انگیزه ها و توجیهات غرب از ایران هراسی صرفا ماهیت سیاسی دارد و تنها هدف از آن فشار وارد آوردن بر این کشور برای نشستن سر میز مذاکرات هسته ای بود و هنگامی که در سال 2015 این توافق را با تهران امضا کرد از این عقده رهایی پیدا کرد اما پافشاری برخی کشورهای مسلمان و عرب بر این عقده گواه این است که انگیزه ها و توجیهات آن ها در این خصوص با انگیزه های غرب متفاوت است. عقده ایران در زمان سفر رئیس جمهور روحانی به عراق آشکارتر شد. به این ترتیب که برخی تنها به علت کینه نسبت به ایرانی ها به ایران و روحانی حمله کردند. این در حالی است که کینه یا محبت نباید علتی در بدست آوردن منافع باشد، در زمانی که بیشتر کشورهای منطقه دچار مشکلات و بحران های اقتصادی و اجتماعی هستند.
ترکیه ایران را به حمله به گروه پ ک ک تشویق می کند [ماکسیمیلیان پاپ، اشپیگل (آلمان)، 16 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: عطیه خرم)
ترکیه قصد دارد حمله جدیدی علیه پ ک ک برگزار نماید. اردوغان می خواهد این بار همراه با نیروهای ایرانی به این شبه نظامیان کرد حمله کند. تهران هنوز اعلام نکرده چه تصمیمی در این باره خواهد گرفت.
ناکامی تجارت ترکیه و ایران در زمانی مهم [محمد چیتن گولیچ، المانیتور (آمریکا)، 15 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مفید علیزاده)
ترکیه و ایران در سال های اخیر، همکاری های خود را در مسائل منطقه ای از جمله مورد بسیار مهم تلاش مشترک برای حل و فصل اوضاع در سوریه و همچنین انسجام و همبستگی در برابر سیاست های امریکا و اسرائیل در خاورمیانه، حفظ کرده اند. حتی در اوایل سال جاری، وزیر کشور ترکیه احتمال همکاری میان دو کشور علیه ستیزه جویانه کرد را مطرح کرد.بسیاری امیدواربودند که با استفاده از ریال و لیر روابط تجاری دو کشور تسهیل شود و حجم تجارت افزایش یابد ولی این امید محقق نشده است.. در سال جاری، این کاهش مبادلات تجاری دوجانبه ادامه داشته است. در ماه ژانویه، صادرات ترکیه به ایران 27 درصد و واردات آن نیز 16 درصد کاهش داشته است.
نخستین سفر رییس جمهور ایران به عراق به منظور مهار آمریکا [--، نیکی (ژاپن)، 15 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: کیومرث واحدی)
[ آقای ] روحانی ، رییس جمهور ایران ، در نخستین سفر خود به عراق ،‌ از این کشور همکاری برای رفع تاثیرات منفی تحریم های آمریکا علیه ایران را درخواست کرده است. رییس جمهور ایران در این سفر با تلقی کردن آمریکا به عنوان ریشه همه شرارت ها سعی در تحکیم روابط میان ایران و عراق را دارد. [ آقای ] روحانی ، رییس جمهور ایران ، پیش از سفر به عراق در تهران اظهار داشت:« روابط ایران و عراق با روابط عراق با کشورهای متاخصم همانند آمریکا که منطقه را به اشغال خود در آوردند ، قابل مقایسه نیست. »
آیا ایران و اسرائیل به خاطر نفت جنگ به راه خواهند انداخت؟ [--، وستی کافکازا (روسیه)، 16 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: شادی اصغری)
سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران، اعلام کرده که در صورت تلاش نیروی دریایی اسرائیل برای بلوکه کردن تجارت نفتی ایران، تهران پاسخ تندی به این اقدام خواهد داد. به گفته این وزیر، اگر اسرائیل چنین برنامه ای داشته باشد، این اقدامات نقض امنیت بین المللی و دزدی دریایی بشمار خواهد رفت.
جانشین سابق رئیس ستاد ارتش اسرائیل:باید اعتراف کنیم نمی توانیم با ایران بدون کمک آمریکا مقابله کنیم [زهیر اندراوس، رای الیوم (انگلستان)، 15 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهری بهرامی)
سایت عبری "دیفنس نیوز" نوشت گولان به رویارویی نظامی احتمالی میان اسرائیل و ایران اشاره کرد و گفت اسرائیل نخواهد توانست به تنهایی جنگ علیه ایران را مدیریت کند و برای این که پیروز شود به کمک آمریکا نیاز خواهد داشت و باید به این مسئله اعتراف کند چون این یک واقعیت است.گولان گفت: از نظر اسرائیل این تهدید ایران از تهدید داعش بسیار بزرگ تر است زیرا ایرانی ها پیشرفته تر و از لحاظ تمدنی بالاتر هستند. تهران از زیرساخت آکادمیک و صنایع خوبی برخوردار است و دانشمندان خوب و جوان در اختیار دارد که دارای استعدادهای زیادی هستند. آنها بسیار به ما شبیه هستند، از این رو شدیدا خطرناک می باشند؛ در نتیجه به نظر من به تنهایی نخواهیم توانست با آن ها مقابله کنیم.
روحانی امروز به سفر خود به عراق پایان می دهد و آمریکا را به برنامه ریزی برای انتقال تروریست ها به کشورهای منطقه متهم کرد [مشرق ریسان، القدس العربی (انگلستان)، 13 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: مهری بهرامی)
حسن روحانی،رئیس جمهور ایران روز سه شنبه به سفر خود به عراق ادامه داد، سفری که امروز چهارشنبه به اتمام می رسد. یک مسئول ایرانی اعتراف کرد عراق کانالی برای کشورش به منظور پرهیز از تحریم های آمریکا به شمار می رود.این در حالی است که واشنگتن، تهران را متهم کرد برای گشودن بزرگراهی نظامی در شمال خاورمیانه برای انتقال موشک،تسلیحات و جنگجو تلاش می کند.روحانی دستور کار روز دوم سفر خود را با دیدار با تعدادی از نخبگان و روسای عشایر و طوایف مذهبی در عراق پیگیری کرد. سفری که روز چهارشنبه به پایان می رسد. وی در این دیدار گفت: با وجود تبلیغاتی که از سوی آمریکا و غرب انجام می شود مبنی بر این که در بیرون کردن تروریست ها نقش ایفا می کنند باید دانست که در واقع اقدامات آن ها در بمباران کردن برخی مواضع تررویست ها تنها در چارچوب اقدامات نمایشی قرار می گیرد
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران با سفر به بغداد قصد دارد، روابط دو جانبه با عراق را افزایش دهد [--، ژون آفریک (فرانسه)، 12 مارس 2019] (اداره کل رسانه های خارجی، مترجم: سیده هاجر محسنیان)
روز دوشنبه حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در بغداد از افزایش روابط با عراق حمایت کرد، کشور نفت خیزی که متحد مهم امریکایی اش برای محدود کردن همکاری تجاری و سیاسی با تهران آن را تحت فشار قرار داده است. در خاورمیانه که بین طرفداران امریکایی ها و ایرانی ها تقسیم شده است، بغداد نقش دشوار توازن را ایفاء می کند. روحانی در نظر دارد علاوه بر تجارت بر روابط سیاسی نیز تاکید کند. قرار است او با آیت الله علی سیستانی نیز ملاقات کند. در سال 2013 این مرجع شیعه ملاقات با سلف وی محمود احمدی نژاد را رد کرد.به گفته تحلیلگران، هدف ملاقات وی با آیت الله سیستانی تحکیم صفوف شیعه در برابر پادشاهی سعودی، رقیب مهم ایران، است.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۱۰۰