کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
مذاکره کشورهای تولید کننده نفت خام برای کاهش تولید در ماه دسامبر [توبیتا ماسانوری، نیکی (ژاپن)، 12 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام ( اوپک ) و کشورهای غیر اوپک از جمله روسیه روز یازدهم ماه جاری در ابوظبی امارات متحده عربی درباره آینده میزان تولید نفت خام مذاکره کردند.
مرزوق العتیبی، برای خلاص شدن از شر آل سعود [مالو ترسکا، لاکروا (فرانسه)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
مرزوق العتیبی،این تبعیدی خود خواسته در حومه پاریس، استاد زیست شناسی و معترض مهم سیاست محمد بن سلمان، برای سرنگون کردن رژیم خواستار بسیج ملی شده است. آیا او می خواهد از شر آل سعود یا پادشاهی خلاص شود؟ او توضیح می دهد: «ابتدا از شر آل سعود، و می افزاید نخستین راه حل سیاسی می تواند قرار دادن وزیر امور خارجه در راس دولت باشد و این امر می تواند امکان گفتگوی ملی درباره شکل آینده حکومت و سرانجام قانون اساسی جدیدی که حقوق سعودی ها را تامین کند فراهم اورد.»
پوتین می گوید که در پاریس گفتگوی خوبی با ترامپ داشته است [--، فیگارو (فرانسه)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
در کاخ الیزه ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ به همراه میزبان خود، رئیس جمهور امانوئل مکرون، و آنتونیو گوترس، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفتگوی طولانی داشتند. به گزارش خبرگزاری مطبوعاتی روسیه ولادیمیر پوتین حتی کیفیت این گفتگو با همتای امریکایی خود را «خوب» توصیف کرد.
مکرون و ترامپ دچار اختلاف می شوند و این برای ایتالیا خبری نویدبخش است [لورنتزو ویتا، ایل جورناله (ایتالیا)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
درگیری میان ترامپ و مکرون زمانی صورت گرفت که هیچ چیز خبر از آن نمی داد یعنی در آستانۀ گرامیداشت سالروز پایان جنگ جهانی اول. زمانی که رئیس جمهور آمریکا وارد پاریس می شد متوجه اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در خصوص ضرورت تشکیل ارتش اروپا گردید. ارتشی که به گفتۀ مکرون از اروپا در برابر چین، روسیه و آمریکا دفاع کند.
لیبی، اجلاس پالرمو آغاز می گردد. هنوز روی حضور حفتر بحث ادامه دارد [لورنتزو کرمونزی، کوریره دلاسرا (ایتالیا)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
معمای مربوط به حضور خلیفه حفتر در کنفرانس بین المللی لیبی که برای امروز و فردا در شهر پالرمو پیش بینی شده است، هم اکنون یک پیروز داشته است و آن خودِ حفتر است. این مرد قدرتمند سیرنایکا که هرگز آرزوی خود را برای کنترل کل لیبی پنهان نساخته است، به یکی از پارامترهای مهم برای درک این موضوع تبدیل شده است که آیا اولین آزمون مهم سیاست خارجی برای دولت جدید ایتالیا با شکست مواجه خواهد شد یا خیر.
کنفرانس لیبی با خطر شکست روبروست. رهبران در آن حضور ندارند [پائولو لامبروسکی، آونیره (ایتالیا)، 10 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
طرح سازمان ملل برای گشایش مجدد درهای گفتگو میان طوایف و آغاز فرایند صلح. لیکن پوتین، مرکل، مکرون و نیز پمپئو، وزیر خارجۀ آمریکا حضور ندارند. کنفرانس پالرمو که با هدف ایجاد نظم در آشفته بازار لیبی مطرح گردید، از هم اکنون کمرنگ گردیده است. برنامه ای که همین دیروز ارائه گردید دارای ابهام است و به عقیدۀ تحلیلگران خطر یک شکست همچنان بالاست.
بن اشتایل (شورای روابط خارجی): ادامۀ جنگ های تجاری برای ترامپ دشوارتر شده است [ریکاردو بارلام، ایل سوله 24 اوره (اینالیا)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
بن اشتایل، مدیر بخش اقتصاد بین الملل شورای روابط خارجی در خصوص نتایج انتخابات میان دوره ای آمریکا معتقد است که طی آن هیچ اتفاق غیرمنتظره ای رخ نداده است و جمهوریخواهان طبق پیش بینی ها جایگاه خود را در مجلس سنا حفظ نمودند و دمکرات ها نیز مجلس نمایندگان را از آنِ خود ساختند. آنچه باعث تعجب می گردد افزایش شکاف میان آمریکای روستایی و آمریکای شهری و حومه ای است.
بازگشت روسیه به بازی بزرگ افغانستان [امانوئل گرینزپان، لوتان (سوئیس)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
روسیه پس از به دست آوردن موقعیت مهمی در جنگ سوریه، تلاش می کند موقعیت دیگری در افغانستان به دست آورد. روز جمعه در مسکو برای نخستین بار ملاقاتی بین طالبان و شورای عالی صلح، نهاد وابسته به دولت افغانستان، تحت نظارت وزارت امور خارجه روسیه برگزار شد. مسکو به منظور ایجاد «صلح روسی» از یازده کشور همسایه از جمله، چین، پاکستان و ایران برای شرکت در این همایش دعوت کرده بود.
قطر باران دلار را بر غزه فرو می ریزد [تیری اوبرله، فیگارو (فرانسه)، 10 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
قطر راه حل آسانی را برای برای پرداخت حقوق حدود 22 هزار کارکنان غیرنظامی حماس یافت: قطر 15 میلیون دلار را با استفاده از چندین چمدان به غزه منتقل کرده است. این کاروان دیپلماتیک از گذرگاه اریز با حمایت مقامات اسرائیلی عبور کرد و در فردای آن روز صف های طولانی کارکنان در برابر دفتر پست برای توزیع بخشی از حقوق عقب افتاده خود تشکیل شد.
رییس جمهور ترکیه صدای ضبط شده پیرامون قتل روزنامه نگارعربستان سعودی را به پنج کشور ارائه داد [فومی آکی سونویاما، آساهی (ژاپن)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
اردوغان ، رییس جمهور ترکیه ، روز دهم ماه جاری در خصوص پرونده قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار عربستان سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه اظهار داشت ، صدای ضبط شده از محل حادثه را به آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، آمریکا و عربستان سعودی ارائه داده است.
مذاکره سران آمریکا و فرانسه [شیرا ایشی توگو سائه، نیکی (ژاپن)، 11 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، روز دهم ماه جاری با مکرون ، رییس جمهور فرانسه در پاریس مذاکره کرد. رییس جمهور آمریکا در این دیدار از کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی سهم عادلانه هزینه دفاعی ناتو را درخواست کرد.
ناتو به طالبان خوشامد میگوید تا آنها را از چنگ نفوذ مسکو به در آورد [لورنتزو ویتا، ایل جورناله (ایتالیا)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی
در افغانستان زمان مذاکره فرا رسیده است و طالبان پس از 17 سال جنگ هنوز آنجا هستند، مقاومت می کنند و برای هر گونه تلاش برای دستیابی به صلح تعیین کننده خواهند بود. در ساعات آتی روسیه در مسکو میزبان اولین دور گفتگوها خواهد بود. آمریکا، چین، هند، ایران و پاکستان از جمله مدعوین می باشند و طالبان نیز حضور خواهند یافت مگر آنکه لحظۀ آخر اتفاق غیرمنتظره ای بیفتد.
باج خواهی بن سلمان به ترامپ: چرا آمریکا از ریاض رهایی نمی یابد [مائورو ایندلیکاتو، ایل جورناله (ایتالیا)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
«در خیر و شر» فرمولی است که در پیوند ازدواج به کار می رود. در پیوندهای سیاسی و اقتصادی که میان کشورها برقرار می گردد، مانند آمریکا و عربستان سعودی نیز اتحاد در خیر و شر صدق می کند. صرفنظر از اینکه چه کسی در قلمروی آل سعود حاکم باشد و چه کسی - اعم از دمکرات یا جمهوریخواه - در کاخ سفید استقرار یافته باشد و نیز صرفنظر از اینکه رسوایی های مرتبط با قتل و فساد قلمروی نفتی را زیرورو کرده باشند یا خیر. ماجرای خاشقجی گواهی نمادین بر این امر است.
اجلاس صلح برای دفاع ار چندجانبه گرایی [فرانسوا دالانسون، لاکروا (فرانسه)، 10 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
بیش از 60 رئیس جمهور و رئیس دولت در تعطیلات آخر هفته برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس به سر می برند. در بین آنها دونالد ترامپ، آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتین حضور دارند.
ازسرگیری حملات با خودروی بمب گذاری شده در موصل پس از آزادی [هلن سالون، لوموند (فرانسه)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
روز پنجشنبه هشتم نوامبر، شهر موصل در شمال عراق، از زمان آزادی از یوغ داعش در ژوئیه 2017 شاهد نخستین حمله یزرگ بود. فرمانده نیروی واکنش سریع موصل گفت نیروهای جهادی تصور می کنند که می توانند نیرو جذب کنند و با بازسازی خود حملاتی را انجام دهند، اما با تمام نیروهای حاضر در موصل از انجام آن جلوگیری خواهیم کرد.
روسیه کنفرانس صلح افغانستان را برگزار کرد [ناکامورا - اوگاوا تومویو، نیکی (ژاپن)، 9 نوامبر 2018] (مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
دولت روسیه روز نهم ماه جاری کنفرانس بین المللی در ارتباط با صلح افغانستان در مسکو برگزار کرد. علاوه بر اعضای « شورای عالی صلح افغانستان »‌ نمایندگان طالبان هم در این کنفرانس مشارکت کردند. روسیه کنفرانس صلح افغانستان را برگزار کرد
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد موضوع عربستان سعودی را بررسی می کند [پییر کوشه، لاکروا (فرانسه)، 5 نوامبر 2018] (مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
موقعیت پادشاهی سعودی که با ماجرای خاشقجی متزلزل شده، در دستور کار بررسی دوره ای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو قرار گرفت. چندین کشور سیاست سرکوبگر عربستان را در ماجرای قتل این روزنامه نگار محکوم کردند. در طول اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل ، چندین کشور غربی و کشورهای دیگر مانند برزیل و ژاپن از ریاض خواستند تا آزادی عقیده و امنیت خبرنگاران و جامعه مدنی را تضمین کند
نیروی درونی، بازدارندگی ایجاد می‌کند [سعید الشهاب، القدس العربی (انگلستان)، 5 نوامبر 2018] (مترجم: اکبر زارع زاده، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی
جهان عرب نیازمند محوری سیاسی گسترده ای است که دارای نیروی جذب مرکزی باشد و همه را به خود جذب کند و طمع ورزی توسعه طلبانه دیگران را مهار کند. در غیر این صورت امت عربی وارد دور باطلی خواهد شد که توانایی آن را هدر می‌دهد و بحران های آن را تشدید می‌کند و احساس ناامیدی را در بین فرزندان آن گسترش می‌دهد.
روسیه نظاره گر کمک متحدان ایران در سوریه به آمریکا برای بمباران مواضع شبه نظامیان دولت اسلامی است [تام اوکانر، نیوزویک (امریکا)، 31 اکتبر 2018] (مترجم: مهتاب نورمحمدی، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
نیروی بسیج مردمی عراق که یک تشکیلات شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران است، حمله به مواضع نیروهای دولت اسلامی ( داعش) در سوریه را آغاز کرده است و در ضمن به کمک نیروهایی شتافته که متحد اصلی آمریکا در سوریه هستند و هدف حملات سوریه قرار گرفته اند. احمد نصرالله فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق در غرب استان انبار گفت با دریافت اطلاعات درباره مواضع دولت اسلامی در نزدیکی مرز سوریه با عراق ، با توپ محل استقرار آن ها را گلوله باران کردیم و دو نفر از فرماندهان داعش با نام های مستعار ابولیث و ابوسیاف را به هلاکت رساندیم.
آنچه که آنگلا مرکل را وادار به خروج کرد[پروم ویان، اسلیت (فر انسه)، 30 اکتبر 2018](مترجم: سیده هاجر محسنیان، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
در انتخابات ایالتی اخیر در باواریا و هسن، دو حزب بزرگ سابق یعنی حزب دمکرات مسیحی و سوسیال دمکرات هر کدام حدود 10 درصد آراء خود را نسبت به انتخابات منطقه ای 2013 از دست دادند. کارل رودلف کورت، کارشناس سیاسی در دانشگاه دویسبورگ، تاکید می کند که حزب دمکرات مسیحی باید رهبر خود را تغییر دهد تا بتواند پیشرفت جدیدی داشته باشد. او حتی از «شرّی» که از این پس آنگلا مرکل برای حزب دمکرات مسیحی خواهد داشت، سخن گفت.آنگلا مرکل با توجه به نتایج حزبش در دو انتخابات باواریا و هسن گفت که نامزد ریاست حزب خود در دسامبر آینده نخواهد شد.
شریکی که نمی توان به او اعتماد کرد [سوزان رایس، نیویورک تایمز (امریکا)، 29 اکتبر 2018](مترجم: مفید علیزاده، به سفارش اداره کل رسانه های خارجی)
ما باید به روابط منفعت طلبانه جرارد کوشنر با بن سلمان خاتمه دهیم و با طیف وسیعی از مقامات سعودی رابطه داشته باشیم. باید به روابط ناسالم ترامپ و بن سلمان پایان داد. او باید سیاست امریکا را به گونه ای تنظیم کند که در جهت منافع ملی ما و نه منافع شخصی خود یا ولیعهد باشد. بن سلمان نخست وزیر لبنان را ربود و منکر آن شد. او قطر، دیگر شریک امریکا، را باتحریم همه جانبه مواجه و تلاش کرد امریکا را به جنگ با ایران وارد کند .او دیگر نمی تواند شریک منطقی و قابل اطمینان برای امریکا و متحدان ما تلقی شود. اگر ما او را به طور مستقیم تنبیه نکنیم و تنها اطرافیانش را هدف قرار دهیم، در انجام اقدامات افراطی بیشتر جسور خواهد شد.
معاون نخست وزیر بلژیک [نیکی (ژاپن)، 30 اکتبر 2018](مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
دیدیه ریندرز ، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک ، روز سی ام ماه جاری در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران ژاپن درباره تحریم صدور تسلیحات به عربستان سعودی اظهار داشت: « تحریم صدور تسلیحات به عربستان سعودی باید در سراسر اتحادیه اروپا اجراء‌ شود. »
قتل روزنامه نگار عربستان سعودی مشکلات تغییر نسل در این کشور را فاش کرد [واکی یوزو، نیکی (ژاپن)، 31 اکتبر 2018](مترجم: کیومرث واحدی، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
پرونده قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار معروف و منتقد عربستان سعودی ، به روشنی فاش کرد که عربستان سعودی فاقد عناصر دموکراسی برای « اصلاحات »‌ این کشور است.
به خطر افتادن منافع ایتالیا: سه جنگ ما را مورد تهدید قرار می دهند[جان میکالسین، ایل جورناله (ایتالیا)، 30 اکتبر 2018]
افغانستان، سوریه و لیبی یعنی سه نماد بحران بین المللی که برای سیاست خارجی و دفاعی ایتالیا نیز سوال برانگیز شده اند. سرنوشت این کشورها و نیز سرنوشت ایتالیا و منافع اتباعش بسیار حائز اهمیت است.
انتخابات میاندوره ای آمریکا: چیست، نظر سنجی ها و آنچه ممکن است بر سر ترامپ بیاید[الئونورا لوروسو، پانوراما (ایتالیا)، 29 اکتبر 2018](مترجم: مریم شرکا، کارشناس اداره کل رسانه های خارجی)
روز 6 نوامبر انتخابات میاندوره ای کنگرۀ آمریکا برگزار می شود. این گونه رئیس جمهور بر سر آیندۀ خود قمار می کند. ابتدا سلسله بسته های انفجاری که به نمایندگان یا حامیان دمکرات ارسال می شد و سپس حملۀ تروریستی به کنیسۀ پیتسبورگ که در آستانۀ برگزاری انتخابات میاندوره ای در آمریکا صورت گرفتند، ممکن است نتیجۀ آن را تحت الشعاع قرار دهند.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴
۱۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۴