اخبار

موانع عربستان سعودی ایران راازحج امسال محروم کرد

موانع عربستان سعودی ایران راازحج امسال محروم کرد
بازتاب اخبار و رویدادهای ایران در رسانه های خارجی - الرای (کویت) - احمد امین - 30 می 2016

موانع عربستان سعودی ایران راازحج امسال محروم کرد

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: بعداز دو دور گفت و گو با عربستان ،متاسفانه امسال حجاج ایرانی به علت موانعی که عربستان سعودی ایجاد کرد نمی توانند برای ادای مراسم حج به مکه بروند. جابر انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در این خصوص گفت :عربستان وقت را تلف نمود و همه دربها را به روی ایران بست و اگر حجاج ایرانی فریضه حج را انجام ندهند مسوولیت شرعی آن بر گردن سعودی ها می باشد.
وی در یک مصاحبه تلویزیونی افزود :علی رغم شعارهایی که عربستان سعودی می دهد مساله حج را به مسایل سیاسی میان دو کشور گره زده و براسا س گفت و گوهای اخیری که میان دو کشور صورت گرفت عربستان از اکثر مسوولیتهایش درباره امنیت، سلامت و امور کنسولی حجاج شانه خالی کرد.
عربستان نیزدر بیانیه ای اعلام کرد که هیئت ایرانی بدون امضای تفاهم نامه نوشته شده برای ارایه خدمات به حجاج ایرانی در سال 2016این کشور را ترک کرد.در این بیانیه اصرار شدید ایران براجرای درخواست هایش مانند ارایه ویزا به حجاج ایرانی درایران ،اصلاح بندهای مربوط به خطوط هوایی دوکشور برای نقل و انتقال حجاج و گنجاندن بندهایی که به زائران اجازه برگزاری دعای کمیل و مراسم برائت از مشرکین داده شود رامانع دست یابی به تفاهم عنوان کرد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید