اخبار

آیت الله خامنه ای آمریکا را به عدم اجرای تفاهم نامه هسته ای متهم کرد

آیت الله خامنه ای آمریکا را به عدم اجرای تفاهم نامه هسته ای متهم کرد
بازتاب اخبار و رویدادهای ایران در رسانه های خارجی - الحیات (انگلستان) - محمدصالح صدقیان - 4 ژوئن ٢٠١٦
ایران آمریکا را به عدم اجرای تفاهم نامه هسته ای و مخصوصا در زمینه رفع تحریم های اقتصادی که میان این کشور با قدرتهای بزرگ در سال 2015 امضا شده بود متهم کرد. آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران که به مناسب سالگردرحلت امام خمینی در مرقد امام در جنوب تهران و درمیان هزاران نفر از مردم سخن می گفت به درخواست آمریکا از ایران برای حل بحرانهای منطقه و ازجمله سوریه اشاره و تاکیدکرد که ایران هیچ تصمیمی برای همکاری با شیطان بزرگ آمریکا و انگلیس خبیث نداردبرای اینکه این دوکشور برای منطقه نقشه هایی را طرح می کنند و از ما می خواهند که در طرح های آنها بازی کنیم و به دنبال آن هستندتا قاعده بازی شان را برما تحمیل کنند.
وی آمریکا و انگلیس را متهم کردکه به دنبال آن هستند تا ازامکانات منطقه و از جمله ایران برای اهداف خودشان بهره برداری کنند. وی گفت دخالت و مشارکت ایران در طرح های آنان به معنای کامل کردن نقشه ای است که آمریکا و انگلیس برای منطقه کشیده اندو این با استقلال سیاسی در تضاد است. آیت الله خامنه ای در نیات آمریکا که از ایران درخواست کرده بود تااقتصادش را در اقتصاد جهانی ای درآمیزد که حدودش را سرمایه داری ای مشخص می کند که در آن صهیونیزم مشارکت داشته و درصدد سیطره برمنابع مالی جهان است تشکیک ایجاد کرد. وی همچنین توطئه های آمریکا را علیه ایران توهم ندانست و تاکید کرد که منافع ایران 180درجه با منافع آمریکا در تضاد بوده وهرکسی که برخلاف این اعتقاد داشته باشد خودش را در دایره توهم و توطئه قرار داده است.
وی گفت که ایران دشمنان کوچک نیز دارد اما امریکا و انگلیس دو دشمن اصلی ایران می باشند که از قبل انقلاب این دشمنی بوده و تا کنون نیز ادامه دارد به گونه ای که در سالگرد ارتحال امام، بی بی سی فارسی با شیطنت اسنادی را که آمریکا در اختیارشان قرارداده منتشر کرده که در آن به ارتباط امام خمینی با کندی رییس جمهور وقت آمریکا برای سرنگونی نظام شاه اشاره کرده است
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید