اخبار

پیش بینی ها از انتصاب آیت الله موحدی کرمانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام

پیش بینی ها از انتصاب آیت الله موحدی کرمانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام
بازتاب اخبار و رویدادهای ایران در رسانه های خارجی - الحیات (انگلستان) - محمدصالح صدقیان - 28 ژانویه 2017
برخی از اخبار و اطلاعات از انتصاب آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه تهران به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام وجانشینی رفسنجانی که دوهفته قبل فوت کرد اشاره می کنند. برخی حدس می زنند که رهبر انقلاب اسلامی ایران ازموحدی کرمانی درخواست کرده است که ریاست مجمع را که در فوریه آینده دوره آن به اتمام می رسد را قبول نماید.آیت الله خامنه ای اعضا و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به عنوان مشاوران رهبری برای یک دره چهار ساله انتخاب می نماید.
موحدی کرمانی که از شخصیت های اصولگرای معتدل به حساب می آید به ترامپ رییس جمهورآمریکا نصیحت کرده است که راه اشتباه رووسای جمهور قبلی آمریکا را ادامه ندهد و از وی خواست که به وعده هایش عمل نموده و به مردم آمریکا خدمت کند و آنچه را که دولتهای قبل در این کشور انجام داده اند رااصلاح نماید و مردم آمریکا را از فقر نجات داده و از دخالت در امور داخلی کشور های دیگر اجتناب نماید و با تروریسم مبارزه کند.
از سویی دیگر نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران اقدام ترامپ را در عدم صدور ویزا و ممانعت از ورود ایرانی ها به آمریکا را بیانگربازگشت آمریکا به قرون وسطی و اعمال سیاست های تبعیض نژادی وقومی دانست که با اصول دموکراتیک و تعهد به آزادی در تضاد است.
۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید