اخبار

آیت الله خامنه ای : از ترامپ تشکر می کنیم برای اینکه سیاستهایش چهره واقعی آمریکا رانشان داد

آیت الله خامنه ای : از ترامپ تشکر می کنیم برای اینکه سیاستهایش چهره واقعی آمریکا رانشان داد
بازتاب اخبار و رویدادهای ایران در رسانه های خارجی - العربی الجدید (انگلستان) - فرح الزان شوقی - 7 فوریه 2017

آیت الله خامنه ای : از ترامپ تشکر می کنیم برای اینکه سیاستهایش چهره واقعی آمریکا رانشان داد

آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره اظهار نظرها و اقدامات ترامپ رییس جمهور آمریکا علیه ایران اظهار داشت: تهدیدات ترامپ ایران را نمی ترساند و مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به این تهدیدات پاسخ خواهند داد". وی گفت که ما از ترامپ تشکر می کنیم برای اینکه سیاستهایش چهره واقعی آمریکا را نشان داد و این وظیفه مهم را از دوش ایران برداشت . وی گفت آنچه ترامپ انجام می دهد دلیلی برفساد اقتصادی ، سیاسی و اخلاقی در آمریکا و همچنین نقض حقوق بشر در این کشور است.
وی در دیدار با نظامی های نیروی هوایی وابسته به ارتش این سوال را مطرح کرد که چگونه ایران از اوباما و به چه دلایلی تشکرکند؟ آیا باید از وی به علت حمایت از داعش در جنگ عراق و سوریه تشکرکنیم؟ یا حمایت از فتنه سال 2009 در ایران؟ یا تحمیل تحریم هایی که شهروندان ایران را به زحمت انداخت؟ وی گفت برای ایران این امکان وجود ندارد تا به کشورهایی اعتماد کند که برای کشورهای مسلمان مشکل به وجود بیاورند و از مسوولان این کشورها خواست تا در سیاستهایشان از عقلانیت پیروی کنند.
در همین خصوص،حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران اظهار داشت :" رهبر انقللاب اسلامی بر "نرمش قهرمانانه" تاکید کرد و این مساله ای بود که ما را در تفاهم نامه هسته ای به نتیجه رساند و رییس جمهور آمریکا قادر نخواهد تا اراده اش را براین تفاهم نامه تحمیل نماید". وی گفت :"نفع تفاهم نامه هسته ای نه فقط به ایران بلکه به همه کشورهای مذاکره کننده می رسد.همچنین بربازتاب آن برتحولات منطقه مثبت می باشدو گفت و گوهای آستانه و حضور ایران در آن دلیلی بر این مساله است".
ازسویی دیگر ظریف وزیر امورخارجه ایران نیز اظهار داشت که ایام سختی جلوی ایران و تفاهم نامه هسته ای است و احتمالا ترامپ برای شروع مذاکرات جدید هسته ای برایران فشار واردنماید اما تمامی کشورهای مذاکره کننده و ایران تمایلی به این مساله ندارند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید