اخبار

سه ایرانی در میان برترین‌های چهارمین جشنواره «خزر بدون مرز»

سه ایرانی در میان برترین‌های چهارمین جشنواره «خزر بدون مرز»
برگزیدگان چهارمین جشنواره رسانه های حوزه دریای خزر، (خزر بدون مرز) که 28 و 29 شهریورماه جاری در شهر آستراخان روسیه برگزار شد، معرفی شدند.
​به گزارش اداره کل رسانه های خارجی، مجموعا 129 اثر از سوی رسانه نگاران کشورمان در سه بخش «معرفی کشورهای حوزه دریای خزر، انسان و دریا و خزر- سرزمین سلامتی»، به دبیرخانه این همایش ارسال شد که برگزیدگان آن به شرح زیر است:
مهدی آذری از رادیو گیلان؛ برنده جایزه بزرگ مسابقه «خزر بدون مرز»
نجمه جمشیدی از روزنامه قانون؛ رتبه دوم در بخش «خزر - سرزمین سلامتی»
کلثوم فلاحی از پایگاه خبری مازند نومه؛ رتبه سوم در بخش «انسان و دریا»
اداره کل رسانه های خارجی با هدف کمک به مشارکت خبرنگاران و عکاسان داخلی کلیه آثار (مکتوب و تصویری) را پیش از ارسال به دو زبان انگلیسی و روسی ترجمه کرده بود. همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر هر ساله در زمینه آثار رسانه ای کشورهای پیرامون دریای خزر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در این منطقه، با حضور نمایندگان رسانه ها، مدیران رسانه های اجتماعی و انجمن های مردم نهاد در آستراخان روسیه برگزار می شود و با تقدیر از بهترین آثار رسانه ای مربوط به دریای خزر پایان می یابد.
پیشنهاد برگزاری این همایش، در اجلاس سال 1393 سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستراخان روسیه، در حضور روسای جمهوری ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان تصویب و هرساله در ماه سپتامبر، از سوی استانداری آستراخان، وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی و وزارت امور خارجه روسیه و سازمان کشورهای مشترک المنافع برگزار می شود.
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد سال آینده "جشنواره رسانه ای دریای خزر" را با هدف فعال تر کردن رسانه های داخلی برای حضور در این همایش که زمینه ساز حضور بین المللی رسانه ای کشور است، و با مشارکت استان های شمالی کشور برگزار نماید.۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید