اخبار

رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران عراق: در این شرایط خاص، تمام امکانات رسانه‌ای‌مان را در اختیار ایران قرار می‌دهیم

رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران عراق: در این شرایط خاص، تمام امکانات رسانه‌ای‌مان را در اختیار ایران قرار می‌دهیم
رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران عراق و سندیکای نویسندگان جهان عرب در دیدار با معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با مدیران رسانه‌ای ایران گفت: آمادگی داریم تمام امکانات مادی و معنوی سندیکا را در این شرایط خاص در اختیار ایران قرار دهیم.
به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، «مؤید اللامی» با تاکید بر گسترش همکاری‌های دوجانبه رسانه‌ای میان ایران و عراق، تصریح کرد: از شرایطی که برای ایران بوجود آمده عمیقا ناراحتیم  و تا زمان رفع مشکلات، در کنار شما هستیم
رئیس سندیکای نویسندگان جهان عرب تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه و نقشه‌هایی برای برهم زدن امنیت و آرامش این منطقه،  امروز بیش از پیش نیازمند همراهی و همکاری هستیم و باید سطح روابط و همکاری‌های خود را افزایش دهیم.
همچنین «ایاد الجبوری» قائم مقام اللامی و رئیس سندیکای روزنامه نگاران نجف اشرف نیز، بر تقویت روابط رسانه‌ای دو کشور تاکید کرد.
بنابراین گزارش، محمد خدادی در این دیدار دو جانبه بر نقش موثر رسانه‌ها در توسعه دیپلماسی رسانه‌ای و گسترش صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.
محمد خُدادی ضمن قدردانی از همراهی دولت و ملت عراق با ایران، بر توسعه همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور و کشورهای همسایه، منطقه و جهان اسلام تاکید کرد و گفت: ایران علاقه‌ای به جنگ ندارد و تقویت امنیت کشورهای منطقه و جهان اسلام را امنیت خود می‌داند.
وی با اشاره به نقش تعیین‌کننده رسانه‌ها در توسعه دیپلماسی رسانه‌ای و ایجاد صلح و ثبات در منطقه، به رویکرد صلح‌طلبانه ایران در تعامل با کشورهای جهان اشاره و تصریح کرد: توافق برجام بعد از 5سال مذاکره و امضای صدهابرگ قرارداد، موید این نکته است که ایران، خواهان صلح است و دنیا نیز این رویکرد را حمایت می‌کند کما اینکه به جز امریکا و عربستان و رژیم اشغالگر قدس، بسیاری از کشورهای غربی حامی ایران و برجام هستند. وی در همین زمینه افزود: امریکایی‌ها نشان دادند که به هیچوجه قابل اعتماد نیستند و مذاکره با آنها بی فایده است و «برجام» یکی از اسناد این تجربه تاریخی برای تمام ملت‌هاست که امریکا به هیچ قرارداد و تفاهم بین المللی پایبند نیست.
معاون مطبوعاتی با اشاره مبارزات چندساله ایران با داعش و در عین حال، حمایت‌های مالی و تسلیحاتی غرب از این گروهک تروریستی تصریح کرد: شما بهتر می‌دانید که اساسا ایران خواستار برقراری صلح و دوستی در دنیا است و با وجودی که قربانی تروریسم است اما در صف اول مبارزه با تروریسم قرار دارد. بر همین اساس باید فریاد صلح‌طلبی ما به تمام دنیا برسد که رسانه‌های منطقه و جهان اسلام می‌توانند جمهوری اسلامی را در این هدف، همراهی کنند.
وی افزود: تجربه نشان داده است که آمریکا به کشورهای ضعیف حمله می‌کند و چنانچه مردم عراق از خود  دفاع نمی کردند، امروز چیزی به‌عنوان عراق مستقل وجود نداشت، انتخابات باشکوهی در آن برگزار نمی‌شد و با چنین کشور روبه توسعه‌ای مواجه نبودیم.
خُدادی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و عقیدتی ایران و عراق بر توسعه همکاری‌های رسانه‌ای مبتنیِ بر منافع ملی دو کشور تاکید کرد و گفت: کشور عراق دارای جایگاه برجسته‌ای بین کشورهای اسلامی است و نقش بسیار تعین کننده‌ای در مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه دارد و بر همین اساس رابطه دیرینه دو کشور می‌تواند در فضای نوین اطلاع‌رسانی نیز پررنگ‌تر و هدفمندتر باشد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح بیشتر شرایط منطقه به اقدامات تفرقه‌افکنانه غرب در منطقه اشاره و تصریح کرد: برخی کشورهای غربی دنبال گسترش تفرقه در منطقه هستند؛ آن‌ها از برادری و همبستگی ما وحشت دارند. بنابراین لازم است رسانه‌ها نیز ملت‌های دوکشور را در خنثی‌سازی توطئه‌های آمریکا و هم‌پیمانانش یاری کنند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید