اخبار

تجلیل معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی از جامعه رسانه‌ای کشور در بازتاب رویدادهای شانزدهمین اجلاس کشورهای غیر متعهد در تهران

تجلیل معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی از جامعه رسانه‌ای کشور در بازتاب رویدادهای شانزدهمین اجلاس کشورهای غیر متعهد در تهران
   معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تجلیل از نقش جامعه‌ رسانه‌ای به ویژه خبرنگاران کشور در بازتاب رویدادهای شانزدهمین نشست کشورهای غیر متعهد در تهران، طی نامه‌ای خطاب به رسانه‌ها از زحمات و خدمات بی‌وقفه و پر ثمر آنان قدردانی کرد.

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

ن و القلم و مایسطرون

برگزاری شانزدهمین اجلاس غیرمتعهدها در تهران علاوه بر دستاوردهای عظیم بشری و بین‌المللی و تلألو فرهنگ، تمدن و توانمندی‌های ملت بزرگ ایران، الگویی شایسته از اقتدار رسانه‌ای کشور را در کانون توجه جهانیان قرار داد. در شرایطی که رسانه‌های نظام سلطه، تمام تلاش خود را برای تضعیف و تحریم این اجلاس به کار بسته بودند، خبرنگاران آگاه و هوشمند کشور توانستند خط تحریم خبری غرب را بشکنند و بازتابهای گسترده اجلاس تهران را بر صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی بنشانند. به همین انگیزه، عموم ملت و مسؤولان کشور را به درک نقش تاریخی قشر فرهیخته خبرنگار فرا می‌خوانیم که زحمات و خدمات دلسوزانه آن همواره در حیات اجتماعی و سیاسی ملت جریان دارد و بزنگاههایی از این دست، تنها وضوح و نمودی بیشتر بدان می‌بخشد. جامعه رسانه‌ای ایران اسلامی به ویژه خبرنگاران توانمند و سختکوش کشور در ایام برگزاری این اجلاس و پیش از آن، با نگاهی وحدت‌بخش، همگرایانه و همدلانه و با درکی فرصت محور از این رویداد جهانی، همه تجربه، ذوق و دانش ارتباطی خود را به کار گرفتند و اخبار تاریخ ساز این اجلاس به‌ویژه پیام الهی و آرمانی رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به فطرت‌های بشری و سخنان روشنگر و عزت‌آفرین رییس جمهور محترم با ملت‌های آزاده جهان را به شایستگی بازتاب دادند. هزاران خبر، عکس و فیلم خبری و صدها تحلیل عمیق و کارشناسانه از یکایک رویدادهای متن و حاشیه اجلاس، دستاوردی ارزشمند از این مجاهدت بی‌دریغ رسانه‌ای است که معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی خواهد کوشید با بازنشر منتخبی از آن در قالب‌های گوناگون، نوآمدگان و آیندگان را به دستمایه‌ای چنین پربار و ماندگار دلالت بخشد. بی‌شک علاوه بر کارگزاران و میهمانان نشست تهران، جامعه خبری کشور از خبرنگاران خبرگزاری‌ها، مطبوعات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اینترنتی گرفته تا شبکه‌های رسانه ملی در تجدید حیات جنبش عدم تعهد و ترسیم افقهای نظم جدید جهانی سهیم خواهند بود. بی‌تردید مجاهدت بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر این دیده‌بانان جامعه  نزد خداوند متعال مأجور و در تاریخ ایران اسلامی و جهان آینده محفوظ است. ما نیز به سهم خود سپاس و قدردانی خویش را بر اهتمام اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران عزیز نثار کرده و امیدواریم بیرقی را که به مدد همدلی و یگانگی و به همت قلم‌های بیدارگر خود بر فراز آرمان صلح و عدالت جهانی بر افراشته‌اند؛ همچنان در اهتزاز نگاه داشته و به یکایک فطرت‌های بشری ارزانی دارند.

همچنین لازم است از تلاشهای خبرنگاران خارجی مقیم کشور و مجموعه خبرنگاران سایر کشورها که به اطلاع‌رسانی شفاف و شایسته اجلاس غیرمتعهدها پرداخته‌اند، حق گز‌اری کنیم و توفیق به دست آمده را خاضعانه بر درگاه ایزد متعال، شکر و ثنا گوییم.

محمدجعفر محمدزاده

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

                                                                                                      

                                                                                                                            

 

 

 

۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید