اخبار

بازدید نمایندگانِ 30 رسانه خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران

بازدید نمایندگانِ 30 رسانه خارجی از فرآیندهای تشخیصی کرونا ویروس در انستیتو پاستور ایران
خبرنگاران و عوامل خبریِ 30 رسانه خارجی از 13 کشور جهان، در جریان فعالیت های انستیتو پاستور ایران و روند توسعه شبکه آزمایشگاهی کووید ۱۹ در کشور قرار گرفتند.
به گزارش اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 44 نفر از نمایندگان و عوامل رسانه‌های خارجی از 30 رسانه و 13 کشور جهان من‌جمله آذربایجان، اسپانیا، آلمان، امریکا،  انگلستان، ترکیه، چین، روسیه، عراق، فرانسه، قطر، لبنان و یمن در تور رسانه‌ای بازدید از انستیتو پاستور ایران شرکت کردند.
 
 در جریان این تور رسانه ای که صبح روز چهارشنبه 10 اردیبهشت‌ماه 1399، به همت اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه انستیتو پاستور برگزار شد، نمایندگان رسانه‌های خارجی با فرآیندهای تشخیصی آزمایشگاهی بیماری کرونا (کووید 19) در این مرکز مهم تحقیقاتی آشنا شدند.
 
دکتر علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران نیز طی نشستی به تشریح نقش و فعالیت‌های این مرکز در حوزه‌های مختلف تشخیصی، اپیدمیولوژی، تحقیقاتی، تولیدی و آموزشی مرتبط با کروناویروس پرداخت و خبرنگاران حاضر ضمن تمجید از فعالیت‌ها و زیرساخت‌های انستیتو پاستور ایران در پاسخ به اپیدمی کروناویروس، آن را به عنوان الگویی موفق در سطح منطقه و دنیا مطرح کردند.
 
انستیتو پاستور ایران موسسه‌ای تحقیقاتی، تولیدی، خدماتی و آموزشی است که با هدف تأمین بهداشت و سلامت جامعه راه اندازی شده ‌است و طی نزدیک به صد سال گذشته در کنترل بسیاری از بیماری‌های عفونی در کشور و دنیا نقش مهمی ایفا کرده‌است.

 

 

 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید