اخبار

کاهش مبتلایان در دهلی نو [ان اچ کی(ژاپن)، 31مه2021]

کاهش مبتلایان در دهلی نو  [ان اچ کی(ژاپن)، 31مه2021]
اوایل ماه مه که شیوع ویروس کرونا در هند به طور جدی گسترش یافته بود ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 400 هزار نفر در روز رسیده بود. اما به تازگی شمار مبتلایان جدید در هند کاهش یافته و بر اساس آخرین آماری که روز سی و یکم ماه مه منتشر شده شمار مبتلایان در این کشور به بیش از 150 هزار نفر رسیده است.
2- دولت هند از روز سی و یکم ماه مه با توجه به کاهش شمار مبتلایان جدید در دهلی نو ، کاهش تدریجی محدودیتهای سختگیرانه مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا از جمله قرنطینه خانگی را در پایتخت این کشور آغاز کرده و برخی از فعالیتهای اقتصادی را از سر گرفته است.

محدودیت ها در هند به تدریج کاهش می یابد
1- اوایل ماه مه که شیوع ویروس کرونا در هند به طور جدی گسترش یافته بود ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 400 هزار نفر در روز رسیده بود. اما به تازگی شمار مبتلایان جدید در هند کاهش یافته و بر اساس آخرین آماری که روز سی و یکم ماه مه منتشر شده شمار مبتلایان در این کشور به بیش از 150 هزار نفر رسیده است.
2- دولت هند از روز سی و یکم ماه مه با توجه به کاهش شمار مبتلایان جدید در دهلی نو ، کاهش تدریجی محدودیتهای سختگیرانه مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا از جمله قرنطینه خانگی را در پایتخت این کشور آغاز کرده و برخی از فعالیتهای اقتصادی را از سر گرفته است.
3- در دهلی نو تدابیر سختگیرانه از جمله قرنطینه خانگی برای پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا از اواسط ماه مه به اجرا در آمده است. اما دولت محلی با اشاره به ضروری بودن برقراری توازن میان فعالیتهای اقتصادی و مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا ، از روز سی و یکم ماه مه کاهش محدودیتهای مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا  را در پایتخت آغاز و پیش از همه از سر گیری فعالیتهای مربوط به ساخت و ساز و بازگشایی کارخانه ها را تایید کرده است.
4- دولت هند در نظر دارد با مشاهده وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور ، کاهش تدریجی محدودیتهای مربوط به مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا را دنبال کند. گفته می شود ، چنانچه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند افزایش یابد ، دولت بار دیگر تدابیر سختگیرانه را به اجرا در خواهد آورد. از سوی دیگر ، شمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در هند همچنان بیش از سه هزار نفر در روز است و نظام پزشکی این کشور به شدت تحت فشار قرار دارد. با توجه به چنین وضعیتی در هند محدودیتهای سختگیرانه از جمله قرنطینه خانگی در بیشتر ایالتهای این کشور همچنان ادامه دارد.
 اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه: کیومرث واحدی

インド 首都ニューデリーは感染者減少 外出制限を段階的緩和へ
2021年5月31日 17時38分
新型コロナウイルスの深刻な感染拡大が続いてきたインドの首都ニューデリーでは新たな感染者が減っているとして、31日から厳しい外出制限が段階的に緩和されることになり、一部の経済活動が再開しました。
インドでは、5月上旬、新型コロナウイルスの1日当たりの新規感染者が連日40万人を超える爆発的な感染拡大が起きましたが、このところは都市部を中心に減少傾向が続き、31日発表された新たな感染者は15万人余りとなっています。

首都ニューデリーでも1日の感染者が一時、3万人近くに上り、医療用の酸素やベッドが不足して多くの人が亡くなりましたが、31日発表された感染者は946人となっています。

ニューデリーでは、先月中旬から生活必需品の買い物など以外は原則として外出を禁止する厳しい措置が取られていましたが、地元政府は、感染対策と経済活動のバランスが必要だとして、31日から制限の緩和を始め、まず工場の操業と建設工事の再開が認められました。

今後も状況を見ながら段階的に緩和を進める予定ですが、感染者が増えれば再び措置を厳しくするとしています。

一方、インド全体では1日当たりの死者が連日3000人を超えるなど医療体制は厳しいままで、多くの州で外出制限措置が続いています。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20210531/k10013060721000.html?utm_int=news-international_contents_list-items_011

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید