اخبار

شمار مبتلایان در انگلیس برای اولین بار پس از نیم سال نخست [ان اچ کی(ژاپن)، 17ژوئیه2021]

شمار مبتلایان در انگلیس برای اولین بار پس از نیم سال نخست [ان اچ کی(ژاپن)، 17ژوئیه2021]
در انگلیس که شیوع ویروس کرونا به طور ناگهانی و به سرعت گسترش یافته است ، شمار مبتلایان برای اولین بار پس از نیم سال نخست به بیش از پنجاه هزار نفر رسیده است. از آنجا که قرار است از روز نوزدهم ماه ژوئیه تقریبا همه محدودیت های مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا در انگلیس لغو شود ، نگرانی ها درباره گسترش بیش از پیش شیوع ویروس کرونا در این کشور تشدید شده است.


به بیش از پنجاه هزار نفر در یک روز رسیده است
1- در انگلیس که شیوع ویروس کرونا به طور ناگهانی و به سرعت گسترش یافته است ، شمار مبتلایان برای اولین بار پس از نیم سال نخست به بیش از پنجاه هزار نفر رسیده است. از آنجا که قرار است از روز نوزدهم ماه ژوئیه تقریبا همه محدودیت های مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا در انگلیس لغو شود ، نگرانی ها درباره گسترش بیش از پیش شیوع ویروس کرونا در این کشور تشدید شده است.
2- شیوع ویروس کرونا از نوع دلتا که برای نخستین بار در هند شناسایی شده ، تقریبا در سراسر انگلیس گسترش یافته است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روز شانزدهم پنجاه و یک هزار و 870 نفر ثبت شده که پس از اواسط ماه ژانویه برای نخستین بار است که شمار مبتلایان به بیش از پنجاه هزار نفر در یک روز رسیده است. همچنین در همین روز چهل و نه نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.
3- در لندن پایتخت انگلیس از روز نوزدهم ماه ژوئیه تقریبا همه محدودیتهای مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا از جمله ماسک زدن در اماکن عمومی برداشته خواهد شد. بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، در همین زمینه تصریح کرد:« هرچند انتظار می رود شمار بستری شدگان در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در آینده افزایش یابد ، ولی با این حال واکسیناسیون از بروز وضعیتی مانند وضعیت ماه ژانویه که شمار جان باختگان برای روزهای متوالی بیش از هزار نفر در روز بود ، جلوگیری خواهد کرد. »
4- اما با این حال چنانچه محدودیتهای مربوط به شیوع ویروس کرونا در انگلیس لغو شود ، انتظار می رود که شیوع ویروس کرونا در این کشور بیش از پیش گسترش یابد. شهردار شهر لندن در همین زمینه با اشاره به اینکه:« الزامی بودن زدن ماسک در سازمان هایی که تحت مدیریت شهرداری قرار دارند ، از جمله در وسایل حمل ونقل عمومی همچنان ادامه خواهد یافت و افزون بر این محدودیت ورود افراد به رستوران ها و فروشگاهها را دنبال خواهیم کرد » رویکردی دایر بر بررسی مقابله با شیوع ویروس کرونا به طور مستقل نشان داده است. ماه جاری در لندن فینال مسابقه فوتبال جام ملتهای اروپا با بیش از شصت هزار تماشاگر برگزار شده است. طرفداران در خیابان های منتهی به ورزشگاه و همچنین در اطراف آن تجمع کردند. گفته می شود همین امر موجب گسترش شیوع ویروس کرونا در انگلیس شده است.
 اداره کل رسانه های خارجی
ترجمه: کیومرث واحدی

イギリス 一日の感染者 半年ぶり5万人超 規制撤廃に懸念強まる
2021年7月17日 10時54分
新型コロナウイルスの感染が急速に拡大するイギリスでは、1日の感染者がおよそ半年ぶりに5万人を超えました。イングランドでは、感染対策として続いてきた規制が19日からほぼすべて撤廃される予定で、懸念が強まっています。
イギリスでは、インドで確認された変異ウイルスのデルタ株が新たな感染のほぼすべてを占めていて、16日に確認された新たな感染者は5万1870人と1月中旬以来、初めて5万人を超えました。また、死者は49人でした。

首都ロンドンのあるイングランドでは、屋内でのマスク着用の義務などほぼすべての規制が週明けの19日から撤廃されることになっています。

ジョンソン首相は、ウイルスによる入院患者や死者は今後も増えるとみられるものの、ワクチンの効果によって、1日の死者が1000人を上回る日が続いた1月のような状況は避けられると説明しています。
ただ、規制が撤廃されれば、感染はさらに拡大するとみられ、ロンドンのカーン市長は、市が運営する交通機関ではマスクの着用を引き続き義務づける方針を示しているほか、飲食店の中には店内の人数制限を続けるなど独自の対策を検討するところも出てきています。

ロンドンでは今月、サッカーのヨーロッパ選手権の試合が6万人以上の観客を入れて行われ、スタジアム周辺や街中でもサポーターが密集して騒ぎ続ける事態となり、こうした状況が感染拡大につながっているという見方も出ています。
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20210717/k10013144191000.html?utm_int=news-international_contents_list-items_007

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید