اخبار

خبرنگاران رسانه‌های خارجی از کمپ پناهجویان افغانستانی در زاهدان بازدید کردند

خبرنگاران رسانه‌های خارجی از کمپ پناهجویان افغانستانی در زاهدان بازدید کردند
شماری از نمایندگان رسانه‌های خارجی در سفری یک روزه، از کمپ پناهجویان افغانستانی در شهرستان «زاهدان» و منطقه مرزی «میلک» در استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، در این تور یک‌روزه که به همت اداره کل رسانه‌های خارجیِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و امریکایی از جمله ترکیه، چین، فرانسه، روسیه، قطر و آمریکا حضور داشتند.
بازدید از کمپ پناهجویان افغانستانی الغدیر و مصاحبه با خانواده‌ها و مسئولین کمپ مذکور، بازدید از سالن پیشخوان خدمات به اتباع، بازدید از اردوگاه بازگشتی و همچنین بازدید از محل اسکان خانواده‌های جدیدالورود متقاضی اقامت و پناهندگی در شهرستان زاهدان و اردوگاه میلک در منطقه مرزی میلک و تهیه گزارش تصویری از پناهجویان افغانی ازجمله برنامه‌های اصلی این تور رسانه‌ای بود.

 شایان ذکر است، باتوجه به تحولات اخیر در منطقه مرزی ایران و افغانستان، بازدید خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خارجی از منطقه مرزی میلک و مصاحبه با پناهجویان افغانی فرصت مناسبی برای ارائه گزارش‌های شفاف از منطقه مرزی میلک، و بازتاب آن در رسانه‌های خارجی بود.

نمایندگان رسانه‌هایی چون خبرگزاری های راپلی روسیه، وانا، تلویزیون‌های  TRT WORLD ترکیه، العربی قطر، وایس آمریکا،  فرانس 24 (بخش انگلیسی) فرانسه،  سی سی تی وی چین و فونیکس چین در این تور رسانه‌ای حضور داشتند.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید